Спеціальні потреби

Президент Барак Обама відвідує Японію


Президент США Барак Обама заявив, що в найближчому часі він вирішить, скільки військ надіслати до Афганістану, кажучи, що відстрочка щодо цього спричинена тим, що він хоче зробити правильне рішення. На спільній прес-конференції з прем’єр-міністром Японії Юкіо Хатоямою в Токіо Обама відкинув недавню критику на адресу своєї адміністрації щодо зволікання з рішенням.

Обама сказав, що американська політики в справі Афганістану мусить захищати Америку від терористичних мереж, але додав, що американське зобов’язання щодо Афганістану не є необмеженим.

Після понад годинних переговорів в офісі нового прем’єр-міністра Японії Обама і Хатояма обіцяли переглянути багаторічний альянс між обома країнами. Пізніше Хатояма сказав репортерам, що він і президент США співпрацюватимуть у ряді складних питань, включно з кліматичними змінами, непоширенням ядерної технології і Афганістаном.

Прем’єр-міністр повторив зобов’язання свого уряду про закінчення місії японських військово-морських сил для поповнення пальним кораблів, які розгорнені в Азії для участі в діях в Афганістані, але сказав, що Токіо асигнує п’ять мільярдів доларів на допомогу кабульському уряду.

У спільній заяві, оприлюдненій після зустрічі, обидва лідери заявили, що вони докладатимуть зусиль для досягнення скорочення на 80 відсотків викидів парникових газів до 2050 року.

Обама прибув до Токіо кілька годин раніше з метою поліпшення відносин з багаторічним союзником. Очолена Хатоямою лівоцентристська Демократична партія, яка вийшла переможцем на виборах у серпні, обіцяла вести більш незалежну політику з Вашингтоном. США занепокоєні зобов’язанням, яке зробив Хатояма під час виборчої кампанії, що він усуне авіабазу американських військово-морських сил з південного острова Окінава. Він обіцяв, що відмовиться від угоди з 2006 року, що передбачає перенесення бази до віддаленого району Окінави. Деякі мешканці острова незадоволені з приводу шуму, забруднення навколишнього середовища і пов’язаної з базою злочинністю. Хатояма заявив, що він намагатиметься в найближчому часі врегулювати питання бази.

Японія – перший етап восьмиденних відвідин Обамою азійських країн. Він сказав репортерам, що дасть ясно зрозуміти лідерам регіону, що майбутнє Сполучених Штатів «нерозривно пов’язане» з регіоном Тихого океану. Завтра Обама виступить у Токіо з важливою промовою, в якій скаже про те, як бачить майбутнє американсько-азійських відносин.

З Токіо Обама відбуде до Сінгапуру на саміт Організації азійсько-тихоокеанського економічного співробітництва. Опісля він відвідає Шанхай і Пекін та столицю Південної Кореї Сеул.

XS
SM
MD
LG