Спеціальні потреби

У 2010-му році американцям не підвищать соціальних виплат


Тим верствам населення, які покладаються на гроші з державної програми соціального забезпечення, у 2010-му році буде дещо складніше балансувати свої сімейні бюджети. Вперше за останні 30 років їхні виплати не буде перераховано відповідно до зміни вартості прожиткового мінімуму. Державну соціальну допомогу зараз отримують понад 50 мільйонів американців. Більшість з них пенсіонери, для яких ці виплати є або єдиною, або значною частиною їх щомісячних пенсійних надходжень.

97-річна Анна Меймен одназ 52 мільйонів американців, яким цього року не збільшать державної пенсії. Меймен приїхала до США з Польщі в 17 років. Її чоловік помер кілька років тому. У неї розвинулось слабоумство, тож за Анною постійно доглядає її онук Майк.

Вони живуть на 1,350 доларів на місяць – виплати із соціального страхування і пенсійних фондів її чоловіка. На свій вік Анна лишається активною, тож за словами онука, на неї негативно вплине те, що підвищення не буде.

Онук Анни оплачує її візити до неприбуткового центру опіки для літніх людей. Двічі на тиждень Анна бере участь у програмах з іншими учасниками. Як і багато інших, сама вона не здатна оплачувати таке дозвілля.

За даними адміністрації соціального страхування, середня сума виплат становить 1,150 доларів на місяць. Для 40% самотніх пенсіонерів ці виплати складають 90% їх фінансових надходжень.

Президент Обама виступає за найшвидше надання цій категорії населення по 250 доларів екстреної допомоги. Ця пропозиція міститься в кількох законопроектах, що циркулюють в Конгресі. Для Анни Меймен та всіх, хто залежать від соціальних виплат, збільшення значило б 30 чи 40 доларів на місяць. Це не багато, але може стати у нагоді на непередбачені випадки.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG