Спеціальні потреби

Юлія Тимошенко: Україна розрахувалася з Росією за газ


Українська енергетична монополія НАК «Нафтогаз України» розрахувалася із російським «Газпромом» за спожите у жовтні паливо. Цю інформацію сьогодні підтвердила прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. За її словами, сума платежу склала 500 мільйонів доларів.

Водночас в уряді не повідомляють про джерела за рахунок яких здійснено платіж. Оплату вдалося здійснити попри вкрай несприятливі умови, зазначила прем'єр. Мовляв, обласні розподільчі компанії нині сплачують ледве половину коштів. Кабмін розраховував отримати гроші від Нацбанку. Однак той, за вказівкою президета, відмовився викуповувати урядові облігації. Відтак уряду, очевидно, довелося вдаватися до нових запозичень.

У листопаді українські урядовці вперше з часу укладення газових котрактів визнали складнощі із проведенням оплати. Домовленості передбачають сплату за спожиті обсяги палива щомісячно до 7 числа та штрафні санкції і перехід на передплату в разі прострочення платежу.

Занепокоєння ситуацією висловлювали у ЄС. Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу особисто застеріг українську владу від дій, які можуть ускладнити транзит газу до країн Євросоюзу та закликав виконувати контрактні зобов'язання.

Напередодні НАК «Нафтогаз України» повідомив про завершення реструктуризації своїх боргових зобов'язань. Компанії вдалося домовитися про відтермінування сплати за єврооблігації на суму $500 млн та двосторонніх кредитів на загальну суму $1.1 млрд.

В НАК зазначають, що на запропоновані умови погодилися більш ніж 93% власників облігацій та 100% інших кредиторів. Домовленості означають, що українській компанії вдалося уникнути оголошення банкрутства і вона отримає час до 2014 року щоб покращити свої фінансові показники.

Щоправда, за новими боргами доведеться платити більші ніж раніше відсотки - 9,5 річних. До того ж уряду довелося дати державні гарантії їх повернення. Компанія повідомила, що за три квартали з початку року отримала майже 2 млрд гривень збитків, втім має у підземних сховищах власного палива вартістю понад 7 млрд доларів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG