Спеціальні потреби

Абдулла відмовляється від участі у другому турі виборів


Конкурент чинного президента Афганістану Гаміда Карзая на президентське крісло - Абдулла Абдулла, за тиждень до другого туру президентських виборів заявив про зняття своєї кандидатури. Він пояснив своє рішення тим, що Карзай не виконав його вимог щодо проведення змін у державній виборчій комісії, і готується до масових фальсифікацій другого туру. Після відмови цього кандидата від боротьби Гамід Карзай де факто стає остаточним переможцем виборів. Втім він навряд чи задоволений таким розвитком ситуації.

Абдулла Абдула у неділю фактично віддав без бою перемогу у руки Карзаю. У заяві для ЗМІ він сказав, що прийняв таке рішення після того, як переконався, що чинний президент, як і першому турі виборів 20 серпня, у другому турі готує масові зловживання та підтасовку результатів.

Абдулла закликав своїх прихильників прийняти його рішення і не виходити на вулиці з протестами і демостраціями. Голова виборчої комісії Афганістану сказав, що проведе консультації з конституційними юристами, щоб визначити чи проводити в такому разі наступної суботи другий тур.

Речник виборчого штабу Гаміда Карзая переконаний, що вибори проводити потрібно, навіть без участі Абдулли, щоб люди могли висловити свою підтримку чинному президенту, довівши легітимність його уряду.

Досі мало хто сумнівався, що Карзай переможе у другому турі. Але теперішньому президенту Афганістану необхідна була ця перемога, щоб показати перш за все міжнародній спільноті, що він користується найбільшою підтримкою населення і що махінації з бюлетенями у першому турі насправді не вплинули на остаточний результат.

Сполучені Штати сподівались, що прозорий другий тур виборів додасть кандидату, який переможе, більше підтримки в середині країни. Тим часом нестача такої підтримки уряду спонукає багатьох афганців повертатись лицем до бойовиків, а це значно ускладнює хід війни, яку армія США веде з Талібаном.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG