Спеціальні потреби

В Україні занепокоєні поширенням вірусної інфекції


Український уряд виділив 50 мільйонів гривень на боротьбу із поширенням епідемії респіраторного захворювання, яке вже призвело до декількох десятків смертних випадків у західних областях країни.

Найскладніша ситуація в Тернопільській області. Там протягом тижня зафіксовано майже 6 тисяч випадків захворювання. Це майже вдвічі більше, ніж за попередній тиждень. 12 людей померло, ще 17 знаходяться у важкому стані. Серед жертв – одна вагітна жінка і дитина. Ще шестеро людей померло на Іванофранківщині. Лікарі констатують, що така велика кількість випадків захворювання спостерігається вперше за останні 20 років і ситуація продовжує погіршуватися. Смертні випадки від хвороби також зафіксовані в Львівській, Рівненській та Чернівецькій областях. В деяких містах регіону місцеві органи влади оголосили карантин у навчальних закладах і рекомендують утриматися від проведення масових заходів.

Фахівці поки що не можуть встановити природу захворювання, однак вже з'ясували, що причиною смертей стала вірусна інфекція. Урядовці обіцяють встановити природу вірусу на початку наступного тижня, коли отримають відповідь із лабораторій у Великій Британії і Росії. В МОЗ не виключають, що причиню захворювання може бути й так званий свинячий грип А/H1N1, але попередні результати аналізів поки не підтверджують цю версію.

Фахівці звертаються до населення із проханням при перших симптомах хвороби негайно звертатися до лікарів. Ті, мовляв, отримали всі необхідні інструкції як саме надавати допомогу. Більшість летальних випадків експерти пояснюють саме несвоєчасним зверненням хворих до медичних закладів.

В міністерстві охорони здоров'я повідомили, що перейшли на контроль ситуації в цілодобовому режимі. Керівник відомства Василь Князевич каже, що в МОЗ створили оперативний штаб, який протидіє поширенню хвороби і вивчатиме причини захворювання. Уряд вже звернувся за допомогою до Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG