Спеціальні потреби

Як дитяча мрія здолала перепони дорослого світу

Для Монґа Тонґді прощання з родиною і друзями в таїландському аеропорту було дуже зворушливим.

12-літній місцевий чемпіон зі складання паперових літаків потрапив на міжнародний чемпіонат літаків орегамі в Японії. Але хлопцю, щоб потрапити на чемпіонат було мало одного лише таланту.

Він – людина без громадянства. Народжений від батьків- національності Шан, які втекли з Бірми, він має дозвіл на тимчасове проживання в Таїланді. Як і у випадку майже пів-мільйона інших людей без громадянства, які перебувають в Таїланді, для нього виїхати звідти означає втратити право на повернення.

Ситуація з Монґом привернула увагу місцевої преси. Уряд Таїланду втрутився і видав йому одноразовий документ для подорожування.

Поки Монґ старанно виробляв свої літачки, за нього вболівали люди з багатьох країн. Він побив власний рекорд! Його літачок протримався в повітрі 16 секунд. Він вийшов в фінал в своїй віковій групі і навіть зайняв третє місце.

Представниця організації захисту осіб без громадянства Лара Тієн-Ші Чень каже, що люди без документів стикаюються з різними проблемами:

«Не знаю, чи Монґ усвідомлює зараз свою ситуацію як особи без громадянства. З віком у нього з’являтимуться в зв’язку з цим нові труднощі, тож сподіваюсь, що уряди і світова громадськість зможуть посприяти».

Тайські урядовці заявляють, що юридичний статус Монґа лишається незмінним і його ім’я є в списку осіб, які наступного року повинні бути репатрійовані в Бірму.

Але поки, Монґ здійснив свою мрію, яка, хоч і тимчасово, переборола перепони дорослого світу.
Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG