Спеціальні потреби

Київ вдруге вимагає видачі підозрюваних отруйників


Росія не почула перший раз, Росію попросять удруге. Генпрокуратура України повторно звернеться до північного сусіда з проханням видати трьох підозрюваних в отруєнні свого президента. Про це повідомив сам потерпілий у середу під час традиційної прес-конференції на зеленій галявині секретаріату.

Як нагадав Віктор Ющенко, ГПУ вже зверталася до Росії з клопотанням про екстрадицію ймовірних отруйників, аби їх могли допитати українські слідчі. Підозрюваних не видали – натомість їм дали російське громадянство:

«Троє людей, які в той вечір мене запросили, пригощали, зараз є громадянами Росії і знаходяться там», -- наголосив Ющенко. Як він заявив, «Найближчим часом Генпрокуратура ще раз звернеться з цим запитом».

Президент повідомив також, що дав дозвіл на оприлюднення всієї медичної інформації, що стосується його отруєння діоксином. Як він пояснив – «у рамках мого лікування було зроблено кілька відкриттів, що можуть послужити мільйонам людей». «Я не мав морального права тримати під секретом ці обставини і згоден, аби світ отримав відповідь, як діяла отрута по годинах і як мені вдалося вижити», -- додав Ющенко.

Нагадаємо: раніше президент України заявив, що слідство у справі про його отруєння завершене, а отруйники відомі слідству. Проте за його словами, вони недосяжні для правосуддя, оскільки переховуються в Росії. Як повідомив Ющенко, йдеться про екс-заступника голови СБУ, кухаря та ще одну особу з обслуговуючого персоналу. Усі троє брали участь у горезвісній вечері 5 вересня 2004 року на дачі тодішнього заступника голови СБУ Володимира Сацюка, під час якої, як вважається, і відбулося отруєння тодішнього кандидата в президенти.

Нагадаємо також: оскільки справа не закрита і суд не відбувся, факт отруєння діоксином досі заперечують опоненти чинного президента. Суперечки на тему – було чи не було отруєння? – з новою силою спалахнули напередодні нової президентської кампанії в Україні. З наближенням виборів з`явилася нова версія, згідно з якою зразки крові Ющенка буцімто передали до США, де «збагатили діоксином», аби сфальшувати діагноз. Згадану версію з обуренням відкинули медики зі світовими іменами та спростувало слідство.

А тим часом слідча комісія Верховної Ради, що розслідує обставини отруєння Віктора Ющенка, висунула нову, не менш екзотичну версію. Президентові навмисно введуть певну безпечну дозу діоксину, перш ніж публічно взяти у нього кров на аналіз. Заяву такого змісту оприлюднила в середу 30 вересня прес-служба парламентської слідчої комісії. У своїй заяві комісія посилається на «конфіденційну інформацію про те, що проводилися таємні досліди з визначення дози діоксину, яка є безпечною для організму людини». Члени комісії цитують, зокрема, лист російського професора Ігоря Гундарова, який попереджає: «Перед самими виборами пацієнт погодиться публічно здати кров, і ця демонстрація буде яскраво подана. А попередньо йому введуть в організм необхідну кількість діоксину у дозі, яка є нешкідливою для здоров`я».

«Комісія Сівковича отримала з Москви нову версію отруєння Ющенка». Під таким іронічним заголовком вмістили цю новину українські інформагенції.

Нагадаємо: тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з питань розслідування обставин отруєння Віктора Ющенка очолює давній опонент чинного президента, член Партії регіонів Володимир Сівкович.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG