Спеціальні потреби

Деякі демократи проти плану Обами щодо Афганістану

План президента Обами збільшити військову присутність США в Афганістані наражається на все більший опір у Конгресі, і зокрема у лавах демократів. Ескалація насильства, посилення впливу талібів і втрати по боці сил НАТО змушують законодавців говорити про необхідність переглянути тактику США.

Колись правлячий в Афганістані рух Талібан знову зміцнює свої позиції в країні, і голова американського сенатського комітету з питань збройних сил Карл Левін може це підтвердити. Він щойно повернувся з Афганістану.

Сенатор не вважає, що поповнення американського контингенту покращить ситуацію в країні. Що може допомогти, на його думку, так це прискорення військової підготовки афганських сил і збільшення армії:

«Наша підтримка у збільшенні армії продемонструє нашу відданість успішному завершенню місії, що є в інтересах нашої національної безпеки, без того, щоби поповнювати нашу військову присутність, яку Талібан використовує у своїй пропаганді».

Афганські лідери, наголосив сенатор, не прагнуть бачити повернення Талібану і готові протистояти цьому:


«Вони ненавидять Талібан. Вони жили за часів правління талібів. Головна причина чому ми там, так це щоби їх зусилля увінчалися успіхом».

Виглядає, що і у Палаті представників президент Обама не знайде широкої підтримки у питанні збільшення військ, - про що уже заявила спікер Палати Ненсі Пелосі:

«Я не бачу широкої підтримки щодо надіслання додаткових військ до Афганістану як в країні, так і у Конгресі».

Війна в Афганістані може стати ще однією проблемою для адміністрації Обами. Президент говорить, що ця війна є важливою для США, а чому, він не пояснює, - кажуть його критики.

Нещодавно головнокомандувач американських сил в Афганістані генерал Стенлі Маккристал представив президенту звіт про погіршення ситуації в країні. Чи міститься у документі прохання про розгорнення додаткових військ -- невідомо. Це питання адміністрація Білого дому планує розглянути найближчим часом.

В Афганістані уже знаходиться рекордна кількість військовослужбовців НАТО, з них близько 70 тисяч - це американські солдати.Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG