Спеціальні потреби

Як одна людина мозаїкою прикрашає Нью-Йорк

Мистецтво мозаїки прийшло до нас ще з часів Месопотамської доби, та переживши Ренесанс воно залишається надзвичайно популярним і сьогодні. При чому мозаїчні витвори можна знайти у досить несподіваних місцях, як от у Нью-Йорку, які творить Джим Пауерс.
Вже двадцять два роки цей чоловік втілює у життя своє власне бачення цього виду мистецтва. Джим Пауерс поєднує популярний нині вуличний арт та стародавню традиційну мозаїку, використовуючи у якості матеріалів все, що може знайти у громадських місцях міста Нью-Йорк. Його бачення - дати мегаполісу нове обличчя.

«Багато людей тут не мають друзів. Вони самотні - так ми живемо у Нью-Йорку. Я ж так жити не хочу. У мене вже понад мільйон знайомств. Мені дали прізвисько ‘творець мозаїки’ і воно причепилося до мене», - каже митець.

Твори Джима Пауерса стали невід’ємною частиною ландшафту південно-східної частини Нью-Йорка. Це зображення людей, вебсторінок, різних районів міста. Крім того, Джим складає мапи, різноманітні звернення та рекламує всілякі бізнеси.

«Я мав намір створити новий напрямок мистецтва, з використанням викинутих речей та матеріалів, придатних для переробки».

Джим Пауерс віддає пошану людям, які дбають про громаду:
«Тому і моє мистецтво - громадське та загальнодоступне. Я подумав: а чи не класно буде якось прикрасити ці вазони на Парк Авеню? Вже у вісімдесят сьомому я переїхав у цей район Нью-Йорка, кинувши роботу з окладом у 8 тисяч доларів на місяць, щоб створювати мозаїку на вулиці… І мене втягнуло. Кращого місця для роботи нема», - переконливо додає мозаїк.

Мозаїка Джима – свого роду сучасні ієрогліфи, які майже неможливо знищити. Джим Пауерс каже, що для громади вони безпечні:

«Якщо провести рукою по цій поверхні, не відчуваєш ніяких гострих кутів, я спилив всі нерівності… Чудово, правда?
Вулиця це також наш дім. Мої роботи - це як експонати на виставці, тільки відвідувачам за це не треба платити. І всі задоволені. Щоправда ми потребуємо цього і в інших громадах і, звичайно, потрібно залучати молодь».

Деякі роботи цього мистця вшановують пам’ять загиблих. Так, один з його проектів - зображення подій одинадцятого вересня:

«Я вчу історії, у своїх роботах я зображую історичні події у доступній формі», - пояснює Джим Пауерс.

«Якщо не долучити до справи широкий загал - нічого не вийде… Це буде мертвим мистецтвом… Я це роблю не заради себе. Я хочу змін. Повірте, всі питають, для чого вони на цій планеті. Я своє призначення вже знайшов», - стверджує мистець.

А відтак подумавши, він додав: «Це моє покликання - вибору у мене нема!».

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG