Спеціальні потреби

Хто викрав Джейсі Лі Дуґард 18 років тому?

По мірі розслідування справи викрадення Джейсі Лі Дуґард 18 років тому, випливають нові, бентежливі дані про людину, яка скоїла цей злочин.

У дитинстві сусідські діти прозвали Філіпа Ґаррідо «Гидким Філом». Сьогодні його з дружиною звинувачують за двадцятьма дев’ятьма статтями кримінального кодексу за дії, які протягом вісімнадцяти останніх років вони чинили проти Джейсі Дуґард. Для Ґаррідо це означає довічне ув’язнення. У п’ятницю подружжя вперше постало перед судом. Правоохоронці кажуть, Ґаррідо визнав, що став батьком двох дітей Джейсі. Першою дитиною дівчинка завагітніла, коли їй було лише чотирнадцять.

Усі ці 18 років злочинець тримав жертву викраденння та пізніше її двох дітей на прихованому за парканом та завалами сміття подвір’ї. Сусід Деймон Робінсон ще три роки тому подзвонив у поліцію, почувши дитячі крики. Він каже, що тоді поліція майже нічого не зробила:

«Чому вони не прийшли перевірити, що діється, принаймні з мого подвір’я»?

Шеріф поліцейського відділку Воррен Рапф визнав помилку:

«Ми повинні були бути більш ефективними. Ми пропустили можливість зарадити ситуації раніше».

Злочин же був розкритий випадково, коли Ґаррідо прийшов до відділку поліції для отримання дозволу на проведення релігійного зібрання в Університеті Берклі. З ним було двоє дівчат. За словами офіцера поліції Аллісон Джейкобс, сам Ґаррідо поводився дуже дивно.

«Я помітила, що він був дуже розсіяний, збуджений, різко рухався, а те, що він говорив майже не робило сенсу».

Відтак, Джейкобс зв’язалась зі своїми колегами та з’ясувала, що у минулому він був засуджений за ґвалтування та викрадення. У ході допиту Ґаррідо зізнався у викраденні Дуґард.

Тоді ж 33 роки тому, вже перебуваючи у в’язниці, він вмовив Ненсі Боконеґру одружитися з ним.

Ґаррідо відбув у в’язниці лише 10 років з 50-и, коли був достроково випущений на волю. Тоді зі своєю дружиною Ненсі він і викрав одинадцятилітню Джейсі.

У полоні Дуґард провела 18 років. Виникає питання, чому дорослій жінці за всі ці роки так і не вдалося втекти. Професор соціології Мерілендського університету Джефрі Ґрайф пояснює:

«Чим довше дитину тримають у полоні, тим більше шансів, що у неї виникне певний емоційний зв’язок зі своїм утриманцем. І цю прив’язаність дуже важко розірвати».

Нині Джейсі зі своєю родиною, яку майже забула, намагається звикнути до нового життя. Її мати пам’ятає доньку одинадцятилітньою дівчинкою, сьогодні нині ж Джейсі – двадцяти дев’ятирічна жінка з двома власними доньками.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG