Спеціальні потреби

Екологи попереджають про наслідки глобального потепління


Американський уряд оприлюднив результат широкомасштабного дослідження під назвою «Наслідки глобальних кліматичних змін для Сполучених Штатів». У звіті підтверджується, що підвищення глобальної температури спричинене діяльністю людей. Організації захисту природного середовища позитивно оцінюють результати дослідження, тоді як консервативні політики вважають їх політично-мотивованим заходом з боку адміністрації президента Барака Обами.

Головний висновок звіту – бездіяльність уряду може призведе до подальших природних катаклізмів. Пріоритетними завданнями екологи називають енергозбереження і захист лісів.

Дослідження проводили експерти 13 державних агентств, а також науковці кількох університетів та дослідницьких інститутів. За їх прогнозами, у Сполучених Штатах дедалі частіше траплятимуться періоди сильної спеки та інтенсивних дощів – як наслідок – кліматичні зміни матимуть більші економічні наслідки і вплив на здоров’я людей. Перед новими викликами опиняться і американські фермери. Адже підвищення температури сприятиме поширенню бур’янів, шкідливих комах і патогенів.

Автори звіту остерігають, що наслідки кліматичних змін лише загострюватимуться, якщо не буде встановлено контролю над вихлопними газами. Майбутнє – кажуть вони – залежатиме від того, до яких заходів людство вдасться сьогодні.

XS
SM
MD
LG