Спеціальні потреби

Всередині Талібану спалахнула боротьба за владу

Пакистанська влада підтвердила, що один з найбільш розшукуваних талібських командирів – Байтулла Мехсуд, був убитий минулого тижня американською ракетою. Смерть ватажка фактично обезголовила Талібан і вже викликала криваву боротьбу за владу всередині організації.

Пакистанська розвідка підтверджує, що лідер талібів Байтулла Мехcуд загинув у середу вранці внаслідок ракетного удару. Міністр закордонних справ Пакистану Шах Махмуд Куреші повідомив:

«Виходячи інформації, яка до нас надійшла, це правда, пакистанська розвідка підтверджує ці дані».

За деякими даними, у південному Вазиристані вже відбувся похорон загиблого лідера. Реакція пакистанців неоднозначна:

«Це гарні новини. Протягом багатьох років, у нашій країні панувала невизначеність, ми молились Аллаху за мир. Через Мехсуда постійно тривало насильство, багато людей втратили життя, а країна – репутацію».

«Система залишається тією ж. Один Байтулла помирає, інший прийде».

Деякі пакистанські аналітики кажуть, загибель Мехсуда – добре продумана та організована акція американських і пакистанських військових. Тепер, кажуть вони, це відкриє шлях до узаконення використання безпілотних літаків для атак на талібські осередки. Адже саме за допомогою цієї тактики, військовим вдалося усунути лідера талібів.

Байтулла Мехсуд оголосив себе лідером угруповання у 2007 році. Відтоді головним завданням бойовиків стала боротьба з пакистанськими військовими та службами безпеки. Торік Мехсуд публічно проголосив свою місію:

«Я хочу, щоб Пакистаном керував ісламський закон. Це те, чого прагне моя організація».

Хто ж стане наступним керівником талібів? Агресивна боротьба за владу серед лідерів Талібану вже почалась. Два найвірогідніші претенденти на посаду Мехсуда під час зустрічі, метою якої було обрання нового керівника, вбили один одного. Угрупування опинилось у найбільш уразливому стані за всі роки існування.

Амір Рана з пакистанського Інституту миру говорить: «Ми передбачаємо серйозні тертя всередині Талібану, що значно ослабить угруповання».

Після смерті Мехсуда американські збройні сили, на думку багатьох експертів, намагатимуться переконати своїх пакистанських колег скористатися нагодою та завдати останнього нищівного удару по вже послабленому Талібану.

Такі ж думки висловила представниця президента Пакистану Фаранхаз Іспахані:

«Настав найбільш влучний момент для удару. Ми повинні знайти якийсь спосіб зробити це зараз».

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG