Спеціальні потреби

Безробіття у США зменшується, але роздрібний сектор відстає


Звіт Міністерства праці США вказує на несподіваний спад рівня безробіття за липень до 9,4 % у порівнянні з 9,5 % у червні. Це перше таке підбадьорююче зниження від квітня 2008 року, але ситуація у роздрібному секторі далі невідрадна.

Зменшення показника по безробіттю - це мабуть один із найвиразніших сигналів, що обнадіюють можливістю закінчення найгіршого економічного спаду від часів Великої депресії у США.

Працедавці закрили у липні 247 тисяч робочих місць. Це значно менше від очікувань аналітиків, проте виразно вказує на ще слабкий ринок праці. Тепер у Сполучених Штатах є майже 14,5 мільйона безробітних.

Минулого тижня, як вперше повідомляє Міністерства праці, десь 550 тисяч американців звернулись за допомогою по безробіттю. Це на 38 тисяч менше у порівняні з попереднім тижнем і нижче сподівань деяких експертів.

Економіст Moody’s Economy.com Марк Занді вважає, що ці цифри підбадьорливі:

«Це вказує на те, що хоч ринок праці все ще поганий - він поліпшується. Втрата робочих місць, хоч все ще значна, але починає сповільнюватись. Все це є у відповідності з ідеєю про те, що рецесія наближається до кінця».

Втім, не дивлячись на скромні ознаки економічної стабілізації, американці поки що не готові витрачати гроші. Не зважаючи на досить скромні очікування, американські торговці - зокрема мережі великих торговельних центрів - досить розчаровані.

Консультант роздрібного продажу Кен Перкінс пояснює це тим, що тепер американці менше споживають, а більше заощаджують. «Вони далі економлять», – каже він.

Аналітик роздрібної торгівлі Кандіс Корлетт важає, що перш за все потрібно відновити втрачену довіру споживачів:

«Вони все ще не впевнені, що стан економіки тепер кращий, ніж торік. Вони також не впевнені, що ситуація поліпшиться наступного року».

Водночас команда економічних радників президента Обами далі висловлює обережний оптимізм щодо подальшого розвитку економіки. Голова президентської Ради економічних радників у Вашингтоні Крістін Ромер вважає, що робочі місця будуть створюватись в процесі піднесення економіки:

«Більшість аналітиків прогнозують, що показник валового внутрішнього продукту мабуть буде позитивним наприкінці цього року. Це досить непевне передбачення, а ще більша непевність щодо сили цього піднесення. На жаль, навіть якщо валовий внутрішній продукт і почне зростати - припинення падіння рівня зайнятості, а відтак його піднесення, триватиме ще деякий час».

Економічний радник Ромер додала, що не дивлячись на досить не визначену ситуацію в американській економіці, вона напевно могла б бути значно гіршою без схвалення у лютому стимуляційного пакету на загальну суму в 787 мільярдів доларів.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG