Спеціальні потреби

МВФ схвалив надання Україні третього траншу кредиту

У вівторок на вечірньому засіданні Рада директорів Міжнародного валютного фонду після перевірки виконання умов другого траншу кредиту ухвалила рішення надати Україні наступний - третій транш у розмірі 3,3 мільярда доларів. Таким чином Україна на сьогодні в рамках кредиту стенд-бай отримала від МВФ 10,9 мілярдів доларів допомоги на подолання економічної кризи.

Фонд також погодився на зміни критеріїв виконання умов угоди у частині фіскального дифіциту. До суми дефіциту були включені кошти, необхідні для подолання заборгованості Нафтогазу.

Після завершення засідання Ради директорів голова місії МВФ з питань України Джейла Пазабажалу сказала Голосу Америки, що цього разу під час аналізу економічної ситуації в Україні експерти МВФ зосереджували увагу на питаннях необхідності реформування Нафтогазу, фіскальної політики та запровадження певних коректив для забезпечення дієвості та відповідності витратної та прихідної частин бюджету з розрахунком на 2010 рік, як також на питанні реструктуризації банківського сектора.

«Це дуже важка криза. Країна отримала удари з багатьох сторін в один і той самий час. І для того щоб контролювати кризу такої інтенсивності необхідний політичний консенсус і відданість проведенню необхідних структурних реформ, щоб допомогти країні рухатись вперед і бути набагато більше захищеною від подібних ударів. Як ви знаєте, лист про наміри з МВФ був підписаний президентом, прем`єр-міністром та виконуючим обов`язки міністра фінансів. Вони зобов`язались зробити певні кроки і я сподіваюсь, що вони виконають свої зобов`язання» - сказала Голосу Америки Джейла Пазабажалу.

Перший заступник виконавчого директора МВФ Джон Ліпські після завершення засідання МВФ у свою чергу заявив, що ключовими на сьогодні для україни є узгодження ціни на газ, щоб ціна на внутрішньому ринку відповідала цінам на міжнародному ринку, при чому захист малозабезпечених верств населення має відбутись за рахунок запровадження відповідної програми соціального захисту. Принциповим при цьому, за його словами, є фінансове оздоровлення та забезпечення прозорості у діяльності Нафтогазу. Приорітетним керівництво МВФ також назвало посилення та відновлення довіри до банківського сектора.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG