Спеціальні потреби

Висадка людини на Місяці - правда чи міф?

За даними різних соціологічних організацій, від шести до десяти відсотків американців не вірять, що 40 років тому НАСА здійснило успішну висадку людини на Місяці. Прихильники так званої «теорії змови» твердять, що висадка була сфабрикована урядом США.

Деякі науковці присвятили своє життя пошуку доказів, які б підтвердили їх побоювання. Вони вказують на численні невідповідності, які видно на відеокадрах. Наприклад те, що американський прапор, розвівається, хоча на Місяці нема атмосфери, чи те, що на деяких кадрах світло і тінь від астронавтів та корабля не відповідають розміщенню Сонця у той момент. Ось деякі аргументи на користь «теорії змови».

Висадка людини на Місяці в 1969 році, безумовно, є однією з найбільш знакових подій XX століття у справі освоєння космосу. Втім досі деякі люди, і серед них досить авторитетні науковці, вважають, місію «Аполло – 11» фальшивкою. Одним із них є документаліст Барт Сібрел, який говорить: «Це не теорія, що висадки не було – це абсолютно доведений факт».

Сібрел є автором серії документальних фільмів, які, на його думку, чітко доводять, що уряд сфабрикував політ людини на Місяць. Наприклад, на його думку, фотографія Місяця підроблена.

«Матеріали, які в нас є, доводять, що астронавти брешуть, коли кажуть, що є на півдорозі до Місяця... Тогочасне обладнання, просто, не давало можливості кораблю залишити земну орбіту».

На думку Сібрела, астронавти сфотографували картонний макет Землі, щоб показати, що вони знаходяться далеко від неї, хоча насправді були на земній орбіті.

Сібрел неодноразово потрапляв у скандали, намагаючись довести існування «теорії змови». У 2002 році, назвавши астронавта місії «Аполло – 11» База Олдрина брехуном, Сібрел отримав від останнього кулаком в обличчя. Сивочолий астронавт довго не шукав аргументів, щоб заперечити образливі звинувачення.

Більшість американців не вірить Сібрелу. Серед них - колишній астронавт Вільям Андерс, учасник місії «Аполло – 8».

«Все було по справжньому, наскільки я знаю. Я звичайно можу говорити лише про мою місію «Аполло – 8», але мені здається, що їм вдалося висадитися на Місяці».

Роджер Лауніс – старший куратор Аерокосмічного музею, що в Вашингтоні, каже що колись також мав деякі сумніви. Але протягом років, додає він, він зібрав переконливі відповіді на всі аргументи прихильників «теорії змови».

«Ми дійсно були на Місяці. Все відбувалось у розпал подій холодної війни з Радянським Союзом. І Радянський Союз мав свою власну космічну програму, дуже добре розвинену. Вони також планували висадку на Місяць, але зазнали невдачі. Якби американці захотіли сфабрикувати висадку, то Радянський Союз мав і технічні можливості, і всі можливі причини, аби викрити брехню. Але вони цього не зробили. Насправді, вони привітали нас, коли нам це вдалося.

Втім, для Барта Сібрела цей аргумент за слабкий: «Вони шантажували США, говорячи що мають докази що висадки на Місяці не було».

Сібрел чекає, що адміністрація Обами викриє історичну змову і оприлюднить документи про фальсифікацію висадки людини на Місяці.
XS
SM
MD
LG