Спеціальні потреби

Байден закликав українських політиків до єдності


Віце-президент Сполучених Штатів Джо Байден закликав українських політиків об'єднати зусилля для подолання економічної кризи. Про це американський урядовець заявив під час зустрічі у Києві з президентом України Віктором Ющенком. Байден пообіцяв підняти тему пошуку компромісів під час запланованих під час його перебування в Києві зустрічами із лідерами найбільших політичних сил.

«Я довго працюю в політиці і знаю із досвіду і знаю, що дуже важко приймати складні рішення, коли наближаються вибори. Це важкий час для будь-якої демократії. Я сказав президентові [Ющенку] те, що я скажу іншим лідерам, з якими я сьогодні буду зустрічатися, що співпрацювати разом, особливо в кризових умовах – це не вибір, а необхідність. Компроміс – це не ознака слабкості, а доказ сили».

Байден також намагався розвіяти побоювання українських політиків, що нові відносини між Російською Федерацією та Сполученими Штатами розвиватимуться за рахунок України. «Я хочу це підкреслити, що ми не визнаємо будь-яких сфер інтересів і ніхто не має права вам та іншим державам диктувати, в які альянси вам вступати або які двосторонні стосунки ви будете мати. Нові стосунки між Сполученими Штатами і Росією розвиватимуться не за рахунок України. Скоріше навпаки. Я переконаний, що це буде корисно для України». Джосеф Байден зазначив, що всупереч деяким припущенням, США і надалі надаватимуть підтримку Києву в його євроатлантичних устремліннях.

Віктор Ющенко підкреслив важливість цих заяв і передав запрошення президенту США Бараку Обамі відвідати Україну в зручний для нього час. В президентському секретаріаті припускають, що глави двох держав незабаром можуть зустрітися восени. Український МЗС також підтвердив, що працює над організацією візиту до Києва держсекретаря США Гілларі Клінтон.


Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG