Спеціальні потреби

Експерт Деймон Вілсон про візит Байдена в Україну

читайте/дивіться повне інтерв`ю мовою оригіналу
натиснивши на це посилання


Віце-президент США Джо Байден розпочав поїздку, яка охоплює візити в Україну та Грузію. У Києві, куди він прибув у понеділок, окрім офіційних зустрічей з лідерами держави, американський високопосадовець зустрінеться з лідерами різних політичних сил, діловими колами та медіа.

Директор програм з міжнародної безпеки Антлантичної ради США Деймон Вілсон, який очолював відділ європейської політики у Раді національної безпеки адміністрації Джорджа Буша каже, що візит віце-президента США в Україну має на меті послати декілька важливих сигналів:

«По-перше, це сигнал як для українців про беззаперечну підтримку США у процесі демократичної еволюції, через яку проходить Україна, як також нагода мати серйозні розмови один на один з низкою політичних лідерів. По-друге, цей візит є також важливим сигналом для Москви про те, що намагання адміністрації покращити взаємини з Росією не відбуватиметься за рахунок відносин з Україною. Зрештою візит також посилає важливий сигнал нашим партнерам у Європі про те, що Сполучені Штати досі цінують відносини з Україною і підтримують інтеграцію України у Європу».

За словами Деймона Вілсона намагання адміністрації змінити риторику та тон взаємин з Росією відклало, у якійсь мірі, формування політики щодо таких країн, як Україна та Грузія. Саме тому візит президента Байдена можна також розглядати як можливість почати побудову такої політики, – вважає експерт:

«Я думаю, адміністрація зрозуміла, що відновлення взаємин з Росією має відбуватися паралельно з формуванням стабільної політики щодо Східної Європи, включно з такими країнами, як Україна та Грузія. Поки що така політика ще не сформована. До певної міри це можна зрозуміти. Нова адмінстрація все ще перебуває у перехідному періоді. Частково відсутність сформованої політики пояснюється й тим, що в адміністрації дехто вважає, що питання України та Грузії не є першочерговими для вирішення у цей час. Втім, я думаю, що в цій адміністрації є й інші люди, які преконані, що питання України та Грузії таки є пріоритетними. Саме тому я думаю, що візит віце-президента є як важливим сигналом, так і важливим по суті, бо це спроба адміністрації сформулювати свою стратегію та політику у цьому регіоні».

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG