Спеціальні потреби

Армстронґ знову хоче стати чемпіоном Тур де Франс

Цими днями увага спортивних вболівальників планети прикута до подій велобагатоденки «Тур де Франс». Американці мають особливий привід стежити за перегонами – адже до змагань повернувся їх кумир, семиразовий переможець «Тур де Франс» – Ленс Армстронґ. І не лише повернувся, він поставив собі за мету знову стати чемпіоном.

Чимало фахівців сумнівалися, що 37-річний спортсмен, який чотири роки тому оголосив, що йде на пенсію, здатний демонструвати попередні результати. Втім перші етапи перегонів показали зворотнє. Ленс Армстронґ у чудовій формі і бореться за перші місця у турнірній таблиці.

Чотири роки тому, коли Ленс Армстронґ оголосив про завершення спортивної кар`єри, він був на вершині не лише велоспорту, але спорту як такого загалом. Він виграв сім титулів чемпіона «Тур де Франс» поспіль, і це після того як вилікувався від раку четвертої стадії. Тоді Армстронґ сказав, що для нього настав час взятится за інші проекти: «Восьмого чемпіонства не буде. Сім титулів для мене - це найвище небо», - запевнював він тоді.

Минуло чотири роки, і Армстронґ повернувся у велоспорт. Зараз він націлився саме на восьме чемпіонство. Його заряд на перемогу не менший ніж колись, і за кожним його рухом уважно стежать коментатори, які кажуть, що не уявляли, що знову побачать Армстронґа на велосипеді.

Коротка пенсія спортсмена виявилася багатою на події. Протягом цих кількох років він встиг скасувати заручини із Шерил Кроу й учетверте стати батьком.

Чому у свої 37 років він все ж вирішив ризикнути своїм статусом непереможеного? Армстронґ твердить, що виступаючи зможе зібрати більше коштів для свого фонду, що шукає ліки від раку. І очевидно, що весь цей час йому просто не вистачало адреналіну велоперегонів.

Ще однією причиною його повернення у спорт дехто називає бажання спростувати звинувачення у прийманні допінгу. Перемога тепер, підтвердить, що і раніше він перемагав без допомоги заборонених препаратів.

Чотири роки тому, Армстронг казав, що легко пристосується до життя на пенсії: «Я готовий переглянути свій ритм життя. І стати ногами на землю», - переконував він.

Зараз обидві його ноги знову на педалях, а всі думки зайняті бажанням перемогти. Ленс розраховує на силу м’язів своєї команди, і не менше на досвід, отриманий на попередніх семи перемогах:

«Ми змагатимемося за перемогу. У нас найсильніша команда і ми це показали на тренуванні. Я не думаю, що у цьому змаганні лише сила все вирішує. Тут переможе найрозумніша команда. Мої суперники будуть їхати розумно, я сподіваюся ми також будемо розумними і якщо так буде... я думаю ми переможемо».

Перший тиждень велоперегонів виявився для Ленса Армстронґа нелегким. Після першого етапу він пройшов десятим.

Під час другого етапу він ледь знову не впав, коли хтось зі спортсменів не втримався на колесах. Тоді масового завалу дивом вдалося уникнути. А одного разу його ледь не збила на трасі його власна машина підтримки.

Втім до кінця тижня, Армстронґ і команда набрали обертів і зараз мають всі шанси знову перемогти у «Тур де Франс».

Інше за темою

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG