Спеціальні потреби

У Канаді помер український скульптор Л. Молодожанин

У Вінніпезі, в Канаді, на 95-му році життя помер видатний скульптор українського походження Леонід Молодожанин.

Скульптор, який також працював під псевдонімом Лео Мол, народився 15 січня 1915 року у селі Полонне на Волині. В 11 років почав працювати за гончарним кругом батька. Втім, молодого Леоніда вабив живопис і у віці 15-ти років він виїхав до Відня на навчання. Згодом переїхав до Німеччини, де поступив в Берлінську академію. В Берліні він і одружився.

Опинившись після Другої світової війни в радянській зоні Берліна, Леонід разом з дружиною Марґарет втікає до Голандії, де проводить чотири роки. У 1949 році емігрує на постійне проживання до Канади.

Леонід Молоджанин - автор пам`ятників Тарасу Шевченку у Вашингтоні, Буенос-Айресі та Санкт-Петербурзі. В його творчому доробку також бюсти трьох римських пап, кардинала Йосифа Сліпого, президента США Двайта Айзенгауера та королеви Єлизавети Другої, як також сотні інших шедеврів, розкинутих по різних країнах світу.

Молодожанин - лауреат численних нагород, в тому числі ордена Президента України ‘ІІ ступеня’ за «вагомий особистий внесок у піднесення міжнародного авторитету України, зміцнення співробітництва і дружніх зв'язків з історичною Батьківщиною». Він також володар найвищої державної нагороди Канади – «Ордена Канади».

У 1992 році в честь Леоніда Молодожанина відкрито в Ассінібойнському парку у Вінніпезі «Сад скульптур Лео Мола», де виставлено понад 300 його творів – деякі з українськими мотивами.

Кілька років тому канадський уряд випустив поштову марку із зображенням скульптури Леоніда Молодожанина «Лісоруби».

Днями українська громада у США відзначала 45-ліття відкриття у Вашингтоні пам`ятника Шевченка Леоніда Молодожанина. Відео події, в якому також кадри із самого відкриття, дивіться тут.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG