Спеціальні потреби

Ходіння – ефективний засіб боротьби із зайвою вагою

Останні дослідження щодо ожиріння, проведені у США, показали, що лише за минулий рік кількість дорослих, які страждають через зайву вагу, зросла у 23 американських штатах. Разом з тим у жодному штаті за цей період не зафіксовано скидання ваги. На сьогоднішній день дві третини американців важать більше норми. І, як виглядає, ситуація буде лише погіршуватися. Наскільки серйозним є стан справ і як цьому можна зарадити?

Боротьба з ожирінням у США триває роками. Уряд вже й збільшував податки на солодкі напої з високим вмістом цукру, щоб запровадити в школах здорове харчування, і навіть продовжував уроки з фізкультури, на яких учням доводилося неабияк пітніти. Та попри все це Америка продовжує гладшати. Так ожиріння серед дітей за останні 30 років зросло втричі. І виглядає, що з економічною кризою ситуація буде ускладнюватися, до того ж зростає ціна на здорову їжу. Все це виливається у депресію і стрес, які напряму пов’язані з ожирінням.

Нещодвано президент США Барак Обама на форумі з охорони здоров’я заявив, що лікування повних людей коштує дорожче, ніж людей з нормальною вагою:

«Якщо ми допоможемо людям контролювати ожиріння, то вони найімовірніше не захворіють діабетом. А якщо вони не хворітимуть діабетом, то це зекономить лікарням величезну суму грошей».

Автори останнього звіту кажуть, що уряд мусить миттєво втрутитися в процес. Наприклад, слідкувати за тим, яка їжа рекламується дітям, як це зробили деякі країни Європи. Також добре було б спорудити більше тротуарів для пішоходів. Саме це і може стати найдієвішим способом витрачання мільйонів доларів на боротьбу з ожирінням. Дослідження показують, що звичайна прогулянка на 30 відсотків зменшує ймовірність серцевого нападу у жінок, і на третину знижує ризик захворювання раком серед чоловіків.

Деякі міста вже запровадили власні програми. Так у Вейкфілді, штат Масачусетс, замість шкільних автобусів діти збираються у групи і дістаються до школи пішки.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG