Спеціальні потреби

Як американських військових навчають іноземних мов

Один з провідних центрів підготовки американських військових перекладачів знаходиться в каліфорнійському місті Монтеррей. Мовний інститут міністерства оборони США від 1941 року навчає мовам військовий персонал.

Військова база Пресідіо в Монтерреї є перехрестям культур. На навчання сюди переводяться військовослужбовці з мовними здібностями. За словами викладачів, навчаються тут по повній програмі. «По сім годин денно в класах і з великим обсягом домашніх завдань», - розповідає колишня студентка-арабіст:

«Домашні завдання забирали в мене дві-три години, а після цього я ще займалася дві-три години самою».

Війни в Афганістані та в Іраку створили попит на знання мов Близького Сходу. Фарра Джафарі - американсько-перського походження викладає перську мову молодим військовим: солдатам, авіаторам, морякам, морським піхотинцям і переважно, каже Фарра вони приходять в Інститут, зовсім не знаючи мови. Втім в середньому після сорока семи тижнів вони її опановують.

Очолює Мовний інститут Міністерства оборони США полковник Сю Енн Сандаскі.

«Курси навчання тривають від шести місяців для так званих легких мов – наприклад, романських – французької, португальської, іспанської, італійської, - до вісімнадцяти місяців для мов, важких для носіїв англійської, - таких, як китайська, арабська, японська і корейська».

Щороку в День мов центр відкриває двері старшокласникам, запрошуючи їх ознайомитись з різними культурами світу.

Сержант військово-повітряних сил декламує вірші турецькою мовою. Він вчиться тут вже вдруге. Тепер це турецька мова, перед тим була сербська.

Більшість курсантів тут – молодь. Але є і офіцери середнього рангу, переважно військові аташе при посольствах США.

Полковник Діно Пік очолює програму їх підготовки. Володіючи арабською, він служив на Близькому Сході. За його поясненням, курсанти, по закінченні мовного курсу, відправляються на рік за кордон:

«Впродовж цього року офіцер знайомиться з працею посольства, подорожує регіоном і на власному досвіді знайомиться з місцевою культурою, релігією, історією і економікою як країни, яка його приймає, так і усього регіону».

Інші випускники центру працюють перекладачами в збройних силах США, загонах спецпризначення та в розвідці.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG