Спеціальні потреби

Регіони вимагають підвищення мінімальної зарплати


Верховна Рада проголосувала за основу зміни до бюджету щодо збільшення прожиткового мінімуму. Такою була вимога Партії регіонів. «За» проголосувало 243 депутати. Не голосував БЮТ та коаліційна частина НУНС.

Відповідно до проекту, внесеного Партією регіонів, пропонується затвердити на 2009 рік прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 липня – 808 гривень, з 1 жовтня - 848 гривень та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення. Для осіб, які втратили працездатність, прожитковий мінімум встановити: з 1 липня - 644 гривні, з 1 жовтня – 674 гривні.

Проти проекту виступила фракція БЮТ, заявивши, що збільшення соціальних виплат розбалансує бюджет. Натомість регіонал Олександр Пеклушенко заявив: «12 мільярдів на бочку! Не знаєте, де їх узяти – ідіть із влади. У нас є люди, які знають, де знайти 12 мільярдів, і 25, і 30».

Скептично до такої ініціативи поставився і спікер Литвин. На чергову вимогу регіоналів Литвин запропонував «передати ПР усю владу з вимогою, що закон виконуватиметься. Але він як не виконується, так і виконуватися не буде», - сказав він.

В цей час лідер регіоналів Віктор Янукович заявив у Запоріжжі, що його політична сила блокуватиме роботу Верховної Ради України, доки парламент остаточно не ухвалить закон про внесення змін до державного бюджету на 2009 рік щодо збільшення прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати.

Як наголосив лідер Партії регіонів, сьогодні боротьба з бідністю є головним завданням, яке має стати пріоритетним для кожної політичної сили, кожного політика. Тому, за його словами, його політична сила поставила це питання дуже жорстко.

В цей же час експерти називають таке рішення парламенту передвиборчим популізмом. «Опозиція, з одного боку, багато говорить, що бюджет роздутий, з іншого – ухвалює рішення, що ще більше розширює бюджет. Це типовий приклад подвійних стандартів дій опозиції. Тож економічні рішення сьогодні на других-третіх планах, зате попереду – політичні», - заявив директор економічних програм центру Разумкова Василь Юрчишин.

«Від підняття прожиткового мінімуму в економічному середовищі не додасться позитиву. Скоріше, зросте заборгованість по зарплаті. У разі реального здійснення цього кроку станеться значний готівковий вихід грошей, що призведе до інфляційних процесів. На мій погляд, парламентське рішення має опосередковане відношення до економіки», - зауважив експерт.

Наслідки цього кроку експерт антикризових досліджень Ярослав Жаліло вважає радше негативними: «Де брати гроші? Хіба через видатки… Тоді мусять підняти зарплатню й підприємці. А через це більше звільнятимуть працівників у приватній сфері».

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG