Спеціальні потреби

Євросоюз відмовив Україні в кредиті на закупівлю газу


Європейський Союз не зможе оплатити закачку Україною газу в свої підземні газові сховища. Про це президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу заявив на прес-конференції за підсумками засідання глав держав та урядів країн-членів Євросоюзу. Рада пояснила таке своє рішення відсутністю на це коштів у бюджеті Союзу. Баррозу підкреслив: «Це дуже складне питання, оскільки головне в цьому – спроможність України платити за газ, якій вона споживає. А це не входить до сфери нашої відповідальності».

Європейські лідери також звернулися до Російської Федерації і України з вимогою виконувати свої зобов’язання щодо постачання газу і його транзиту, щоб уникнути повторення ситуації з припиненням постачаня палива до країн Євросоюзу. ЄС дуже стурбований можливістю повторення українсько-російської газової війни. Баррозу попередив, що криза може знову нагадати про себе вже найближчими тижнями. Такі висновки він зробив на підставі інформації, отриманої безпосередньо від керівництва України і Росії.

Водночас лідери Єврокомісії вирішили зустрітися із керівниками європейських банків і енергетичних компаній, щоб знайти вирішення проблеми із оплатою закачки газу в українські підземні сховища. Баррозу сподівається на результативність таких консультацій.

«Наступного тижня ми організуємо зустріч з представниками європейських фінансових інституцій, банків, газових компаній, щоб виявити, що ми можемо зробити», – заявив керівник ЄК.

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко у п’ятницю фактично підтвердила важкий фінансовий стан компанії «Нафтогаз» і назвала ситуацію трагічною. За її даними, борги перед нею українських споживачів сягли рекордних 26 мільярдів гривень. Найбільшими боржниками залишаються підприємства теплокомуненерго. Причому сума несплачених рахунків продовжує зростати. Тимошенко повідомла про плани підняти ціни на газ наступного року. Сформувати цінову політику уряд планує до кінця липня.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG