Спеціальні потреби

США і ООН мають нові дані про торгівлю людьми

Держдепартамент США оприлюднив звіт про проблему торгівлі людьми у світі. Документ, який США публікують вже дев`ятий рік поспіль, у присутності законодавців президентувала держсекретар США Гілларі Клінтон. Нові дані оприлюднила також ООН.

Згідно з новим звітом Держдепаратемнту США, серед сімнадцяти країн в найнижчій категорії, у яких ігнорують проблему торгівлі людьми, є сусідня з Україною Молдова. Саму Україну переведено до «контрольного списку» країн другої групи, які потребують особливої уваги. З цим Україна опустилася на щабель нижче порівняно з попереднім роком. Детальніше про розділ звіту, присвячений Україні, - в репортажі нашої київської кореспондентки Оксани Лігостової.

Проблему торгівлі людьми вивчає також спеціальний відділ Організації Об’єднаних Націй. Там повідомляють, що найголовнішою причиною поширення торгівлі людьми у світі є їх сексуальна експлуатація. В останніх звітах щодо сучасного рабства ООН констатує, що близько 79% людей, які потрапляють у рабство, змушені займатися проституцією.

Деякі експерти переконані, що зосередження зусиль на зменшенні попиту може стати чи не найкращим вирішенням проблеми.

Торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації набирає загрозливих масштабів у світі. Жертвами, в основному, є жінки і дівчата. У районах, де тривають збройні конфлікти, особливо в Африці, ситуація найгірша. В ООН кажуть, що 20% жертв торгівлі людьми у світі є діти.

Колишній американський дипломат, фахівець у питаннях боротьби з торгівлею людьми Свані Гант говорить: «Це жах, який нинішнє суспільство не хоче визнавати, і ми мусимо втрутитись».

За словами Гант, сьогодні рабство і торгівля людьми зростають найшвидшими темпами з усіх злочинних операцій. У найближчі п’ять років цей бізнес може обігнати навіть торгівлю наркотиками.

На думку журналіста, Віктора Малека, «Чоловіки є ключем до покладення краю розвитку секс-індустрії, адже, на відміну від мільйонів жінок, втягнутих у торгівлю, чоловіки мають вибір».

У бідних країнах чимало жінок стають жертвами торгівлі, щоби вижити, кажуть експерти. Марк Лагон є директором неприбуткової організації «Polaris Project», що захищає від торгівлі людьми. За його словами, економічна криза може загострити проблему ще більше:

Лагон каже, що боротися з проблемою треба набагато активніше, особливо проводити роботу серед молодих чоловіків:

«Нам просто треба перестати думати про жінок як про об’єкт, який може бути проданий. Нам, навпаки, треба турбуватися про них як про людей. Саме з цього треба починати».

Лагон сподівається, що ті, хто раніше був задіяний у торгівлі людьми, почнуть виносити ці питання на обговорення, і привертати увагу до цієї проблеми в усьому світі.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG