Спеціальні потреби

В Ірані під тиском опозиції перераховують голоси виборців


Протягом ночі кількість загиблих в Ірані зросла. З ранку з’явилися перші офіційні підтвердження вистрілів, які пролунали в ніч з понеділка на вівторок. Зросла і кількість демонстрантів, які зібралися на Площі незалежності (Азаді) в Тегерані, до яких вперше після оголошення результатів виборів звернувся опозиційний кандидат Мир Хусейн Мусаві.

Зранку у вівторок державне радіо Ірану повідомило про те, що сім демонстрантів були вбиті солдатами. У понеділок один учасник протестів був вбитий та кілька важко поранено у результатів пострілів, які пролунали із даху будинку, що належить проурядовим військовим формуванням. Уряд звинувачує у жертвах самих протестуючих, називаючи їх вандалами. Іранці з цим не погоджуються. Хоча уряд оголосив демонстрації протизаконними, на центральній площі Тегерана Азаді зібралися сотні тисяч демонстрантів. Вперше після оголошення результатів виборів до протестуючих звернувся опозиційний кандидат Мир Хусейн Мусаві.

Студенти Тегеранського університету провели сидячий страйк у відповідь на атаки з боку поліції та обшук гуртожитків. Потужною силою в іранських подіях стають нові технології. Повсюди учасники протестів знімають події на відеокамери мобільних телефонів. Це відео поширюється через Інтернет, а також передається західним телевізійним компаніям. Уряд намагається заблокувати популярні веб-сайти, такі як Фейсбук та Твіттер, але зупинити потік відео та інформації з Ірану йому не вдається.

Хоча у понеділок Верховний лідер країни Аятолла Хаменеї оголосив про готовність почати розслідування, щодо того, чи вплинули фальсифікація на результати голосування, чимало іранців залишається скептичними, кажучи, що це ні до чого не приведе.

Президент Обама висловив своє занепокоєння з приводу насилля, яке вибухнуло після оголошення результатів виборів в Ірані:

«Що я можу сказати, так це те, що люди, які сподівалися, активно підтримували та вірили в демократію, тепер відчувають, що їх зрадили».

Також в Ірані прожовують тривати протести на підтримку Ахмадінеджада. Їх учасники виступають проти іноземного втручання у внутрішні справи країни.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG