Спеціальні потреби

Корпорація GM домовилась про продаж бренда «Гаммер»


Маючи боргів на 173 мільярди доларів, компанія «Дженерал Моторс» подала на банкрутство. Її керівники вже почали з надією дивитися у майбутнє. В компанії очікують, що вони знову запрацюють через два-три місяці. Але для цього їм потрібно додаткові 30 мільярдів доларів бюджетної допомоги, це на додачу до 20 мільярдів виділених з бюджету раніше.

Барак Обама каже, що Міністерство торгівлі США виступає акціонером не за власним бажанням, а тому що це – єдиний шлях для GM досягти успіху. Платникам податків тепер належить 60% компанії. Решта – профспілкам, кредиторам, а також певна частка є у державній власності Канади.

За умовами банкрутства буде закрито 11 заводів, робота ще на трьох буде призупинена до кращих часів. Понад 20 тисяч працівників GM буде звільнено.

Серед них може опинитися і Майк Грін, президент місцевої профспілки, або члени його родини. Ще його дід виробляв інструменти для збирання олдсмобіля. Його батько пропрацював на заводі 40 років, а шість місяців тому родинну традицію продовжив його син. У сумі родина Грінів працює в GM понад 100 років.

Серйозно постраждають і автодиллери. GM каже, що відновить контракт лише з кожним п’ятим з них, що означатиме закриття 26 тисяч автосалонів. Також Дженерал Моторс обіцяє переорієнтувати виробництво на випуск малогабаритних машин з низьким споживанням пального. Виробництво машин марок «Сатурн», «Сааб», «Понтіак» та «Гаммер» – GM призупиняє.

Всього за добу після оголошення банкрутства корпорація «Дженерал Моторс» заявила, що вже досягла домовленості про продаж «Гаммера», але відмовився розкрити ім’я покупця та суму угоди.

А власників тих марок, які знімають з виробництва, уряд просить не турбуватися. Він бере на себе всі гарантійні зобов’язання.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG