Спеціальні потреби

ПАР готується до загальнонаціональних виборів


У середу в Південно-Африканській Республіці – країні з електоратом у 23 мільйони – відбудуться загальні вибори. Останні дні усі учасники кампаній обрання президента, членів парламенту і лідерів провінцій провели в інтенсивних виступах перед електоратом. Серед них був і лідер правлячої партії (АНК) Джейкоб Зума, який вирішив провести останні виступи кампанії в рідній провінції Квазулу-Натал.

За прогнозами Африканський національний конгрес переможе у цьогорічних виборах, а Джейкоб Зума стане наступним президентом Південно-Африканської Республіки. Втім він до останнього не припиняє передвиборчої боротьби і поступово здобуває підтримку тих провінцій, які ще донедавна підтримували суперницьку Партію свободи – Інката.

Демонструючи єдність з народом, Джейкоб Зума запевняє присутніх, що його партія зробила висновки з попередніх помилок і докладатиме більших зусиль для втілення в життя своїх обіцянок:

«Ми ставимо освіту на перше місце, щоби усі були освічені – і багаті, і бідні. Тому що освічений народ може сам розвиватись і підтримувати себе».

Прихильниця Зуми – Номбусо Нґвуеньяма – мати двох дітей. Її батьки померли від СНІДу і вона знає, що ПАР належить до країн з найвищим рівнем ВІЛ-інфікованості:

«Першорядною є проблема ВІЛ-інфікованості і СНІДу. Необхідно з’ясувати, як долати ці проблеми в лікарнях, включно з проблемою дітей, які втратили батьків. Вони повинні знаходити їх і допомагати, тому що ці діти помирають від голоду».

За 15 років перебування при владі партії АНК в країні створено мільйони робочих місць, побудовано два мільйони помешкань для незаможних верств, проведено електропостачання і започатковано соціальні послуги для мільйонів людей.

Все ж керівництво партії часто критикують за недостатність цих зусиль і за поширення корупції в уряді.

Найбільша опозиційна партія – Демократичний альянс – у своїй кампанії робила наголос саме на цих аспектах. Її лідер Гелен Зілле прагне зменшити перевагу АНК в парламенті:

«Головні теми – це зубожіння, безробіття, погана освіта, невідповідна система охорони здоров’я – усі проблеми притаманні країні на шляху розвитку. Але нічого з цього розв’язати неможливо, поки не буде введено конституцію, поки не буде правопорядку. У протилежному випадку справжній прогрес неможливий».

Втім АНК має гроші, організацію і спадщину десятків років боротьби з апартеїдом. А Зума, який закінчує свої мітинги бойовою піснею «Дайте мені кулемет», нікому не дає про це забути. Це, як також його простота і привітність, приваблює до нього серця простих громадян Південно-Африканської Республіки.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG