Спеціальні потреби

Янукович знову балотуватиметься у президенти


Головним політичним ньюзмейкером великодніх свят в Україні став лідер опозиції Віктор Янукович. В ефірі телеканалу ТВІ він заявив, що буде брати участь у президентській кампанії, оскільки є лідером партії з найвищим рейтингом довіри.

«Я впевнений у тому, що я буду брати участь у президентських виборах… Я лідер партії, яка сьогодні є лідером національного рейтингу, і, природно, ми будемо брати участь у виборах», – сказав Янукович.

Відповідне рішення вже прийнято, але офіційно воно буде оголошено після проведення з'їзду партії, при цьому Янукович запевняє, що внутрішньої дискусії серед регіоналів про свого кандидата в президенти немає.

Нагадаємо, що раніше у пресі часто з’являлися версії про те, що Партія регіонів може підтримати іншого кандидата в президенти. Чимало чільних регіоналів публічно заявляли про необхідність приходу нових лідерів, що, на думку українських журналістів, могло свідчити про опосередковану підтримку Арсенія Яценюка.

Віктор Янукович брав участь у президентських виборах 2004-го року і був оголошений переможцем після другого туру. Однак, в ході Помаранчевої революції Верховний суд визнав, що ці результати були фальсифіковані. У третьому турі переможцем визнали Віктора Ющенка.

До нових президентських виборів залишається сім місяців, але регіонали виступають за проведення дострокових президентських і парламентських виборів. Мотивація – уряд працює фактично без більшості. Створити нову широку коаліцію в українському парламенті можливо при певних, «досить жорстких умовах», каже Янукович. Втім, що це за умови він не сказав.

Щодо іншої теми – внесення змін до Конституції, то лідер найбільшої парламентської фракції сумнівається у тому, що це станеться найближчим часом.

Водночас, він не заперечив, що вів переговори про зміни до Конституції з БЮТ. При цьому Янукович підкреслив, що переговори про можливість внесення змін в Основний закон «не можуть не вестися, тому що політики завжди ведуть дискусії щодо ситуації в країні».

Голова Партії регіонів визнав, що в обговореннях з БЮТ пропозиція соратників Юлії Тимошенко проводити вибори до парламенту в два тури була «дискусійною, у неї є і позитивні, і негативні сторони».

Крім того, за його словами, Партія регіонів підтримує ідею виборів у парламент за відкритими списками. «Я не бачу жодної партії, яка була б проти», – заявив Янукович.

Основними противниками відкритих списків залишається Блок Тимошенко, однак більшість фракцій висловлюються за відповідні зміни до закону про вибори.

XS
SM
MD
LG