Спеціальні потреби

Парламент призначив дату президентських виборів


Верховна Рада у середу призначила дату чергових президентських виборів. Депутати ухвалили постанову провести їх 25 жовтня 2009-го року. За таке рішення парламент проголосував майже одноголосно. Не підтримали його лише частина представників пропрезидентської фракції блоку «Наша Україна – Народна самооборона».

Водночас самі депутати передбачають правову колізію, яка може виникнути із оголошенням дати президентських виборів. Адже, керуючись Конституцією, в Секретаріаті президента вважають, що голосування має відбутися майже на три місяці пізніше, а саме 17 січня наступного року. Про те, що Віктор Ющенко оскаржить постанову Верховної Ради повідомила заступник глави Секретаріату президента Марина Ставнійчук. Вона заявила, що рекомендуватиме президенту звернутися до Конституційного суду з цього питання. Ставнійчук вважає, що справу треба розглянути в пріоритетному порядку для того, щоб зняти всі непорозуміння із датою проведення виборів. Заступник глави президентського Секретаріату припускає, що суд може визнати рішення Ради неконституційним, тому вважає передчасним говорити про те, що вибори відбудуться у жовтні.

Однак у Верховній Раді не мають сумніву у юридичній бездоганності ухваленої постанови. Парламентський комітет з державного будівництва вважає, що вибори мають відбутися саме у жовтні, оскільки на час обрання нинішнього президента діяло інше формулювання Конституції. Раніше основний закон передбачав, що «чергові вибори Президента України проводяться в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень Президента України». Нинішнього президента обрирали, коли діяла ця норма Конституції, відтак саме вибори слід проводити у жовтні, наголошує народний депутат із фракції НУ-НС Геннадій Москаль.

Оглядачі припускають, мотивом сьогоднішнього голосування може бути прагнення не допустити розпуску Верховної Ради. Депутат із фракції Партії регіонів Олександ Єфремов пояснює, що своїм рішенням парламентарі намагалися перешкодити президенту оголосити дострокові вибори народних депутатів. Адже глава держави втрачає право це зробити за півроку до власних виборів. Єфремов каже, що за деякими даними, в Секретаріаті президента розробляється сценарій розпуску нинішнього складу Верховної Ради. Регіонали заявляють, що підтримують цю ідею і готові йти на нові вибори.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG