Спеціальні потреби

МЗС України скорочує витрати своїм дипломатам


Фінансова криза торкнулася представництв України за кордоном. Дипломати повідомляють, що Міністерство закордонних справ країни вирішило максимально скоротити витрати на посольства та консульства в інших державах. Уряд планує в першу чергу обмежити асигнування на відрядження, зв'язок, оренду приміщень та житло для співробітників. Вдатися до цього змусила відсутність коштів в бюджеті. У Верховній Раді взагалі не виключають, що через обмеженість фінансування Україні доведеться відмовитися від представництва в деяких країнах. У парламентському комітеті із закордонних справ кажуть, що можуть закритися близько десятка посольств. Йдеться про диппредставництва в країнах Африки, Латинської Америки, а також у деяких європейських країнах.

В МЗС визнають існування проблеми. Брак фінансів поянюють знеціненням гривні. Адже більшість витрат відомства, посольств та консульств у валюті, тому бюджетних асигнувань стало невистачати. Речник міністерства Василь Кирилич заспокоює, що про скорочення кількості закордонних представництв не йдеться, хоча зазначає, що створили міжвідомчу робочу групу, яка аналізуватиме потреби і шукатиме шляхи «корекції функцій і штатного розкладу». Це може означати скорочення персонала у диппредставництвах. Як можливий сценарій також називають розширення функцій окремих посольств на декілька сусідніх країн.

Проблеми із фінансуванням дипломатичних представництв України за кордоном очевидно доведеться розв'язувати новому керівнику МЗС. Цю вакантну поки що посаду можуть заповнити вже цього тижня. Фракція Блоку Юлії Тимошенко після декількатижневих роздумів і консультацій сьогодні вирішила підтримати подану президентом кандидатуру. Віктор Ющенко бачить на цій посаді нинішнього посла України в Сполучених Штатах Олега Шамшура. Голосування за його кандидатуру в парламенті може відбутися вже 2 квітня. Крісло голови зовнішньполітичного відомства залишається вільним з часу звільнення іншого президентського висуванця Володимира Огризка. Його відправили у відставку опозиційні парламентські фракції, які заручилися підтримкою депутатів БЮТ.

Відео - найголовніше

Чого очікувати від промови Байдена до нації. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:26 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG