Спеціальні потреби

Пайфер радить ЄС виробити єдину енергoполітику


Президент України Віктор Ющенко заявив, що підписана між Європейським Союзом та Україною декларація про спільну модернізацію газотранспортної системи демонструє бажання України інтегруватись у європейський оптовий газовий ринок та провести глибокі зміни у власному газовому секторі.

Американські експерти вітають ці домовленості, але додають, що лише українського бажання у цьому процесі недостатньо. Для власної енергетичної безпеки Європейський Союз повинен виробити єдину енергетичну політику і дотримуватись її у відносинах як з Україною, так і з Росією. У цьому переконаний науковий співробітник інституту Брукінґса у Вашингтоні колишній посол США в Україні Стівен Пайфер:

«Європейський Союз повинен виробити свою власну енергетичну політику. Поки цього не станеться важко говорити про ефективність співпраці з Україною. На сьогодні, коли мова заходить про енергетику ЄС, немає спільної енергетичної політики. Існує енергетична політика окремо Німеччини, Франції, Чехії. Європейські країни знаходяться у різних позиціях щодо постачання газу та можливостей його зберігати. Наприклад Німеччина може досить легко пережити перекриття газу у зв'язку з тим, що вона має газові резервуари та альтернативні газові поставки, як також використовує газу в основному для індустріальних потреб, а не для опалення помешкань. У той же час, наприклад, Болгарія повністю залежна від таких поставок і використовує їх для обігріву населення, негативний ефект чого ми бачили цієї зими. Тому така різниця між різними країнами ускладнює вироблення спільної позиції. Україні буде важко співпрацювати з Європою, поки Європа сама не визначиться».

XS
SM
MD
LG