Спеціальні потреби

Медведєв озвучив плани щодо переозброєння Росії


Президент Дмитро Медведєв заявив, що Росія збільшить бойову готовність своїх збройних сил і проведене широкомасштабні переозброєння у відповідь на те, що він називає розширенням НАТО в напрямку кордонів з його країною.

Президент Медведєв сказав, що російські збройні сили мусять бути модернізовані у відповідь на місцеві кризи, загрозу міжнародного тероризму і наближення інфраструктури НАТО до кордонів з Росією. Виступаючи на зустрічі високопоставлених службовців Міністерства оборони в Москві, російський лідер підкреслив важливість забезпечення військ найсучаснішим озброєнням:

«Нині на їх розробку і закупівлю призначаються значні засоби, причому навіть, не дивлячись на ті фінансові проблеми, які ми сьогодні маємо. Об’єм цих засобів практично повністю зберігся в раніше планованих показниках. Торік уже вдалося перевести на сучасну техніку цілий ряд об’єднань частин, а з 2011 року розпочнеться масштабне переозброєння армії і флоту».

Російський лідер також сказав, що його країна призначає чималі ресурси на розробку і придбання нових видів озброєння. Він звернув увагу на те, що незважаючи на нинішні економічні проблеми країни, кількість тих ресурсів на загал залишилася без змін, тобто без відхилень від первісних планів.

Він додав, що торік модернізовано деяку кількість військових частин, і що великомасштабне переозброєння сухопутних і військово-морських сил розпочнеться у 2011 році.

Російський лідер заявив, що модернізація проводиться для збільшення бойової готовності, головно стратегічних ядерних сил країни. Він сказав, що Росія мусить також виправити недоліки, які виявилися під час конфлікту з Грузією у серпні минулого року. Кремлівський лідер додав, що збройні сили мусять отримати значно більше, якщо йдеться про кількість і якість, та дав зрозуміти, що виробництво зброї корисне для оборонної індустрії Росії, яка зараз переживає нелегкі часи.

«Слід припинити ремонтувати, слід придбати нову техніку. Якщо в минулому, коли в нас можливості були скромніші та були інші проблеми, якщо це можна було якось зрозуміти, то ремонтувати техніку в умовах кризи, тобто в той час, коли зупиняється частина військово-промислових об’єктів, коли підприємства також не повністю завантажені, це неприпустимо».

Кремль вже довший час виступає проти плану, започаткованого ще адміністрацією президента Буша, розмістити в Польщі та Чехії елементи системи протиракетної оборони, а також лобіювання Сполученими Штатами членства в НАТО України і Грузії. Адміністрація президента Барака Обами поки що не озвучувала будь-яких змін у цій політиці, однак дала зрозуміти, що американсько-російським відносинам знадобилося б «перезавантаження».

Президенти Обама і Медведєв, як передбачається, зустрінуться на початку квітня під час саміту «Великої двадцятки» у Лондоні.


Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG