Спеціальні потреби

AIG, отримавши державну допомогу, виплачує преміальні


Хвилю критики на себе викликав страховий гігант AIG, який отримавши 170 мільярдів доларів державної допомоги для уникнення банкрутства, збирається виплатити деяким із своїх працівників 165 мільйонів доларів преміальних.

Адміністрація Барака Обама і законодавці обурені ініціативою і міністр фінансів США Тімоті Ґайтнер вже закликав керівництво AIG скоротити виплату премій, зокрема тим співробітникам, які допровадили компанію до межі фінансового колапсу. Однак, як зазначив у листі Ґайтнеру керівник AIG Едвард Лідді, цього буде важко уникнути у випадках, де виплата преміальних передбачена трудовими контрактами, укладеними ще до того, як компанія отримала будь-які державні кошти.

Чільний економічний радник президента Обами Лоренс Саммерс визнав, що хоч виплату преміальних за нинішніх обставин можна вважати обурливою, до цього компанію зобов`язує закон. «В нашій країні панує влада закону. Тут ми маємо справу з контрактами і уряд не може в односторонньому порядку відмінити дію цих документів», - зазначив Саммерс. Втім, водночас він додав, що докладаються максимальні зусилля для законного обмеження розміру преміальних.

Роблячи крок на зустріч Міністерству фінансів, Лідді підкреслив, що регулярна зарплата на поточний рік тих керівників фінансового відділу AIG, які отримають преміальні, буде скорочена до одного долара.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG