Спеціальні потреби

Вашингтон Пост: Слабша Україна – легка здобич для Росії


П’ятничне видання «Вашингтон Пост» у своїй редакційній статті згадує Україну серед інших країн Східної Європи економічний колапс в якій, на думку редакції, загрожує глобальній економіці. Слабша Україна, в якій панує хаос, може стати легкою здобиччю для Росії, яка хоче відновити свою гегемонію у цій частині світу.

«Путінізація» України – буде трагедією для самої країни, Європи та США, – пише у редакційній статті «Вашингтон Пост». На думку авторів статті Сполучені Штати повинні більш активно допомогти Україні, спонукати її лідерів Тимошенко та Ющенка припинити політичнгі баталії. Вашингтон повинен не лише надати гроші, але спонукати відповідальності політиків у Києві. Навіть усі гроші МВФ не зможуть їх врятувати, допоки вони не домовляться про те як допомогти самим собі.

Видання зазначає, що до багатьох загроз, перед якими стоїть глобальна економіка, слід додати становище в Східній Європі. Після економічного буму останніх років завдяки імпортованому капіталу, до значної міри від західноєвропейських банків, країна за країною банкрутують через скорочення кредиту. Це не тільки становить небезпеку глобальній торгівлі і економічному зросту, це ставить під знак запитання їх майбутнє виживання як демократії в Європейському Союзі. Ставки зокрема високі в найбільшій східноєвропейській країні Україні, яка не має тих політичних переваг, що їх надає членство в ЄС. Чим слабкішою і хаотичнішою стає Україна, тим більша ймовірність, що Росія намагатиметься відновити гегемонію над нею, – наголошує видання.

Найбільше досі розчаровує Європейський Союз, західноєвропейські члени якого не спішать рятувати Східну Європу. Тепер, коли адміністрація Обами сказала своє слово, їм буде важче далі зволікати. Західна Європа правдоподібно приєднається до цих зусиль скоріше чи пізніше, хоча б тому, що крах східної частини ЄС може перетворитися в крах самого союзу.

«Вашингтон Пост» зазначає, що коли йдеться про Україну, то Сполучені Штати муситимуть проявити лідерство. Це включає заохочення керівників України обмежити політичні сварки між Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко і Президентом Віктором Ющенком, які стали на перешкоді формулюванню нової економічної програми, необхідної для того, аби отримати міжнародну допомогу.

Вашингтон повинен не лише надати гроші, але і вимагати єдності і відповідальності з боку політиків у Києві. Усі гроші МВФ не врятують їх, якщо вони не дійдуть згоди щодо того, як самим собі допомогти, – мовиться у редакційній статті видання.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG