Спеціальні потреби

Обама збирається представити свій перший бюджет

Цей тиждень, можливо, стане для Барака Обами одним з найскладніших і найважливіших за весь його перший президентський термін. Президент подасть на розгляд Конгресу свій перший бюджет, де має бути сформульована майбутня економічна стратегія Сполучених Штатів. Серед намірів президента є досить непопулярні – підвищення податків для заможних американців та бізнесів, і скорочення багатьох державних програм. Обама пояснює, що він вимушений вносити такі пропозиції, якщо країна знову хоче стати на шлях росту і виправити трильйонний державний дефіцит, залишений новій адміністрації після Джорджа Буша. Обaма зазначив, що ніколи з часу Другої світової війни дефіцит держбюджету США не був таким великим – 1,3 трильйона доларів.

Президент США розраховує за чотири роки зменшити дефіцит держбюджету вдвічі. Зробити це він розраховує за рахунок скорочення витрат на війну в Іраку, яка коштує американцям щодня близько 400 мільйонів доларів. І скорочення державних витрат на систему охорони здоров‘я.

Але найскладніше для нього буде провести через Конгрес план збільшення податків для тих американців, як заробляють більше 250 тисяч доларів на рік, а також підняти податки на доходи від бізнесдіяльності.

Лідер республіканської меншості у Сенаті Мітч Макконел вже висловив свої застереження:

«Давайте самі себе запитаємо, чи збільшення податків на прибутки, на дивіденди та для малого бізнесу є найкращим, що можна зробити в розпал рецесії?

Бюджетний дефіцит, як правило, покривається за рахунок закордонних кредитів. Державний зовнішній борг США зараз перевищує 10 трильйонів доларів. Фінансовий аналітик Пол Кругман зазначає:

«Дефіцит – це велика проблема. Якщо він триватиме довго і виросте занадто сильно – уряд може стати банкрутом».

Фахівці також застерігають, що, готуючи бюджет, Обама виходив з того, що події розвиватимуться за найкращим сценарієм. На думку експерта Центру стратегічних і міжнародних досліджень Тоні Кордесмена, цей бюджетний прогноз виходить з того, що ситуація в Іраку розвиватиметься ідеально для Обами, не буде ніяких погіршень та ускладнень і не буде потреби тримати там війська довше. Обама також розраховує, що спрацює його стимуляційний пакет. Втім аналітики кажуть, що це більше схоже на гру в рулетку, а не на план, оскільки ніхто не знає, що насправді станеться.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG