Спеціальні потреби

Уряд Тимошенко готує пакет кадрових ротацій


Хто сяде у вакантне крісло міністра фінансів? Гайдук чи Юшко, Тігіпко чи Порошенко? Експерти ворожать на кавовій гущі; в уряді тримають інтригу. Один із буцімто головних кандидатів – Олександр Турчинов – заперечив, що претендує на портфель. Як він заявив, суміщати його нинішні обов’язки першого віце-прем’єр-міністра з обов’язками міністра фінансів було б занадто складно, особливо в умовах економічної кризи:

«Та посада, яку я займаю, і без того перевантажує мене обов’язками і відповідальністю. І я чесно вам скажу, мені достатньо важко буде ще й поєднувати це з посадою міністра фінансів».

А тим часом Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко додала ще одне ім’я до списку потенційних кандидатур, названих експертами. На брифінгу в середу прем’єрка заявила, що задоволена роботою виконувача обов’язків головного фінансиста:

«Зараз у нас виконує обов’язки міністра фінансів перший заступник пан Ігор Уманський, виконує досить чітко, злагоджено працює. Я задоволена його роботою на цю хвилину».

Тимошенко додала, що задоволена роботою всього Міністерства фінансів після відставки Пинзеника:

«Я хочу підкреслити, що Міністерство фінансів працює професійно і працює так, як потрібно працювати під час важких викликів кризи».

При цьому очільниця уряду не побажала розкрити план кадрових ротацій у Кабміні. Кандидатуру нового міністра фінансів та інших міністрів свого Кабінету вона пообіцяла назвати лише після того як їх узгодить коаліція:

«Як тільки пакет коаліцією буде сформований, ми обов’язково ЗМІ поінформуємо».

Щоб сформувати згаданий пакет і без образ поділити портфелі, коаліціянти ладні працювати всю ніч. Рада коаліції збирається увечері в середу, а рішення буде «увечері, може, вночі, а може, завтра зранку», – сказав журналістам перший заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем’якін. Як він повідомив, якщо усі партнери по коаліції – БЮТ, НУ-НС і Блок Литвина – дадуть добро на кадрові призначення, БЮТ запропонує проголосувати їх «пакетом».

Ідея сподобалася не всім. «Котом у мішку» назвали такий «пакет» у Секретаріаті президента. Як заявив заступник глави канцелярії Андрій Кислинський, «за «пакетним» голосуванням кадрових змін в уряді криються невпевненість організаторів і банальні спроби приховати від людей правду». «Заступник глави Секретаріату наголосив на неприпустимості проводити ротації в уряді «пакетом», фактично пропонуючи парламенту чергового «кота в мішку», – цитує слова Кислинського прес-служба глави держави.

І немовби на підтвердження згаданих слів, надвечір у середу стало відомо про нову кадрову інтригу. У Верховній Раді зареєстрували проект постанови про відставку першого віце-спікера Олександра Лавриновича. Вимогу повторно внесли депутати від БЮТ. Сам Лавринович переконаний: його посада знадобилася БЮТу, аби, як він сказав, «сторгуватися, розрахуватися з комуністами» у переддень голосування за кадрові перестановки в уряді. «Усе це досить примітивно, просто, ясно і цинічно», – зауважив віце-спікер.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG