Спеціальні потреби

Гіларі Клінтон перебуває з візитом в Японії


Гіларі Клінтон розпочала у понеділок свою першу закордонну поїздку на посаді державного секретаря США. У рамках подорожі високопосадовець нової адміністрації США побуває в Індонезії, Південній Кореї та Китаї. А розпочала вона свій візит з Японії.

У міжнародному аеропорту у Токіо на Гіларі Клінтон чекав теплий прийом, організований членами комітетом Спеціальної олімпіяди – змагання для людей з фізичними та розумовими вадами. Присутнімбули також деякі атлети змагань.

Японія вперше стала країною, яка приймає Державного секретаря США нової адміністрації з першим закордонним візитом. У своїх вітальних словах Гіларі Клінтон наголосила на тісних взаєминах між США та Японією.

«Співпраця США та Японії є критично важливою для обох країн, для азійсько-тихоокеанського регіону та для світу. Наше партнерство триває понад півстоліття. У його основі була і є відданість принципам безпеки та прогресу. Але ми також знаємо, що повинні працювати у подоланні глобальної фінансової кризи, яка торкнулась нас усіх».

У вівторок Клінтон проведе переговори з керівництвом Японії. Окрім двосторонньої співпраці державний секретар США також має намір обговорити ситуацію в Афганістані та Пакистані та питання нерозповсюдження ядерної зброї.
Перша закордонна поїздка державного секретаря США триватиме тиждень. Адміністрація Барака Обами, який провів частину свого дитинства в Індонезії, в обличчі Гіларі Клінтон посилає сигнал країнам Азії про бажання тіснішої співпраці.

«Я приїхала до Азії здійснюючи свою першу закордонну поїздку як державний секретар США, щоб продемонструвати, що взаємини США з країнами регіону є незамінними у боротьбі з тими викликами, які стоять перед світом у двадцять першому сторіччі».

У рамках візиту Гіларі Клінтон, серед іншого, у пошуках ширшої співпраці, відвідає Китай та Індонезію, де виступить перед лідерами країн членів Асоціації держав південно-східної Азії. Там вона також має намір закликати до спільних зусиль для покращення ситуації з правами людини у Бірмі.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG