Спеціальні потреби

У США відзначили 200 років з дня народження Лінкольна

Американці цього тижня відзначили 200-ту річницю з дня народження Абрагама Лінкольна, шістнадцятого президента Сполучених Штатів. Нинішній президент Барак Обама, якого часто порівнюють з Лінкольном, взяв участь у святкуванні річниці на капіталійському пагорбі. У своєму виступі президент Обама зокрема сказав, що Лінкольн знав як об’єднати роз’єднану країну. «Лінкольн ніколи не забував, що Сполучені Штати - це одна нація, один народ», зазначив перший чорношкірий президент США.

У рамках відзначення 12-го лютого річниці з дня народження шістнадцятого президента Обама взяв участь у спеціальній церемонії у вашингтонському театрі, де було здійснено замах на Лінкольна, що спричинив його смерть. Взагалі, президент Обама ніколи не приховував свого захоплення досягненнями великого попередника, який керував державою у період громадянської війни і провів низку демократичних перетворень, серед яких скасування рабства. Обама в дечому намагається бути схожим на Абрагама Лінкольна.


Абрагам Лінкольн

Присягу на посаді 44-го президента США Барак Обама склав на Біблії, на якій 150 років тому присягався президент Абрагам Лінкольн. Цю Біблію Обама обрав не спроста, як і місце, звідки він уперше оголосив про свої президентські амбіції -- рідне місто Лінкольна -- Спринґфілд, штат Іллінойс.

«Саме тут, в тіні старої штатної столиці, де Лінкольн закликав законодавців об’єднатися», -- сказав Барак Обама, коли оголосив про свою участь у президентських перегонах.

Обама багато в чому копіює свого великого попередника. Негайно після перемоги на виборах 4 листопада він цитував уривки з відомої Ґеттисберзької промови Лінкольна. «Влада народу, волею народу і для народу не зникла з лиця Землі. Це ваша перемога», -- серед іншого сказав він.

Історики кажуть, що є причина, чому Обама хоче походити в усьому на свого кумира. Одих з них - Гаррі Рубенштайн вражає, що причина проста: «Коли ми говоримо про Абрагама Лінкольна, ми говоримо про американську мрію».

Народився Лінкольн у дерев’яному будиночку, ніяких університетів не закінчував – вчився сам по книжках. Відтак став президентом. Керував державою у надзвичайно складний час – період громадянської війни. Завдяки його лідерству війна закінчилася, але з нею обірвалося життя Лінкольна.

Американські історики згідні, що Лінкольна пам’ятатимуть як одного з найвидатніших президентів. За його лідерство і вміння діяти під час кризи. За те, що він був прагматиком з дуже з сильними ідеалами».

Барак Обама обрав Лінкольна постаттю для наслідування. Серед найбільших досягнень 16-го президента -- він зберіг цілісність країни, звільнив рабів і надав права афроамериканцям.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG