Спеціальні потреби

Ющенко апелює до КС за роз’ясненням кадрових змін


Віктор Ющенко засумнівався, чи можна міняти міністрів без зміни коаліції. З проханням роз’яснити конституційний механізм ротації окремих членів уряду президент звернувся до тлумачів Основного Закону.

Про те, що глава держави спрямував подання до Конституційного Суду, повідомила на брифінгу в п’ятницю представник президента в КС, заступник глави Секретаріату Марина Ставнійчук.

Як вона нагадала, про створення у парламенті коаліції оголосили 16 грудня минулого року. Саме тоді, як велить конституційна процедура, новопостала коаліція мала запропонувати кандидатури міністрів і прем’єра. Однак цього не сталося, – зауважила Ставнійчук. Натомість аж сьогодні, через два місяці після створення коаліції, Кабмін оголошує про намір здійснити окремі кадрові зміни в уряді.

Президент вважає ідею такою, що суперечить Конституції і просить конституційних суддів розтлумачити механізм ротації міністрів. Як повідомила Ставнійчук, глава держави очікує на відповідь у невідкладному порядку.

А тим часом у Верховній Раді вже зареєстрували проект постанови про відставку Віктора Пинзеника з посади міністра фінансів. 12 лютого міністр заявив про свій намір залишити ключовий пост в уряді Тимошенко, пояснивши це тим, що його «професійна позиція стала заручником політики». Відправити у відставку Пинзеника Верховна Рада готується вже наступного тижня. Найімовірніше, що на посаді його заступить екс-глава Нацбанку Сергій Тігіпко. Серед потенційних кандидатів експерти називають також імена екс-міністрів фінансів Ігоря Юшка та Ігоря Мітюкова, бютівців Івана Кириленка та Сергія Терьохіна і навіть голови Ради НБУ Петра Порошенка.

Очікують, що самою лиш заміною міністра фінансів кадрові «чистки» в уряді не обмежаться. Прем’єр Тимошенко заявила про необхідність заміни низки міністрів у своєму Кабінеті. При цьому БЮТ розраховує на підтримку опозиційних фракцій парламенту: підсобити голосами, буцімто, готові і Партія реґіонів, і КПУ.

XS
SM
MD
LG