Спеціальні потреби

Сенатор Ґреґґ відмовився очолити Міністерство торгівлі США


В кабінеті міністрів, який формує Президент Обама, місце міністра торгівлі все ще лишається вакантним. Останній з його обранців на цей пост – сенатор-республіканець Джад Ґреґґ зняв свою кандидатуру.

Сенатор Ґреґґ від штату Нью-Гемпшир несподівано відкликав свою кандидатуру, посилаючись на нездоланні розбіжності з Президентом Обамою:

«Як тільки ці питання почали з’являтися і викристалізовуватися, я усвідомив, що я не підходжу і не почуватимусь зручно на цій роботі. Буде несправедливо по відношенню до Обами бути членом команди, але не належати до неї на всі 100%.

У письмовій заяві офіс Ґреґґа, як на причини відставки, зокрема вказує на підхід Обами до плану порятунку економіки і перепис населення наступного року, який вплине на формування виборчих округів.

Це вже третя відставка кандидатур на міністерську посаду після Біла Річардсона, у зв’язку із слідством в штаті Нью-Мексико, і Тома Дешла, який вчасно не сплатив податків. Коментуючи ситуацію, Президент Обама зазначив:

«Я б не хотів, аби люди подумали, що республіканці та демократи не можуть співпрацювати. Я продовжуватиму над цим працювати».

Сам сенатор Ґреґґ прагне виконувати роль з’єднуючої ланки між президентом і республіканцями у Конгресі:

«Буде багато питань, до розв’язання яких я би хотів бути причетним, і сподіваюся, успішно представлятиму позицій президента, тому що є багато роботи і я до неї готовий».

Щоправда, сенатор зазначив, що правдоподібно не домагатиметься переобрання у Сенат у 2010-му році.

XS
SM
MD
LG