Спеціальні потреби

'Газові' угоди перевірятиме Генпрокуратура та СБУ


Перевіряти дії Юлії Тимошенко при підписанні «газових» угод візьмуться люди в погонах. Таку місію на Генпрокуратуру та СБУ поклала Рада з нацбезпеки та оборони. Рішення РНБО «Про невідкладні заходи щодо забезпечення енергетичної безпеки України», прийняте 10 лютого, введено в дію президентським Указом від 11 лютого.

Як мовиться в тексті, що з’явився в середу увечері на офіційному сайті президента, цим службам доручається у місячний термін перевірити «дотримання українськими посадовими особами законодавства України при проведенні переговорів та укладенні з Російською Стороною контрактів щодо постачання природного газу в Україну». Серед іншого, перевірити мають «дотримання директив при проведенні переговорів».

Розлогий документ, підписаний Президентом України Віктором Ющенком і секретарем РНБО Раїсою Богатирьовою, містить докладний аналіз ситуації в паливно-енергетичному комплексі країни. Висновки РНБО невтішні. «Рівень енергетичної безпеки держави знизився до критично небезпечного», – мовиться в тексті. «Це проявилося на початку 2009-го року під час газової кризи, спровокованої діями ВАТ «Газпром». Лише скоординовані з главою держави високопрофесійні дії керівництва, інженерного і технічного персоналу НАК «Нафтогаз України» дозволили в цей час уникнути в Україні, насамперед у південно-східних регіонах, енергетичної катастрофи», – підкреслюється в рішенні РНБО.

А тим часом свій «маніфест», на противагу президентській стороні, оприлюднили прихильники Тимошенко. «Газове» засідання РНБО «було скликане з єдиною метою – дискредитувати дії уряду». Так вважають представники парламентської коаліції, чию заяву поширила в середу прес-служба БЮТ.

Як сказано в документі, «Неаргументовані обвинувачення президентом Кабінету Міністрів України з приводу укладених угод про газопостачання України, тон виступів учасників засідання, позбавлення можливості виступити Прем’єр-міністру України не залишають сумнівів: з державного органу, покликаного захищати національні інтереси та енергетичну безпеку України, РНБО перетворилась на захисника корупційних схем у сфері газопостачання, обслуговування інтересів зацікавленої групи високопосадовців, які створювали умови для діяльності тіньових посередників».

РНБО перевищила межі своєї компетенції, намагаючись провести ревізію газових угод, – стверджується в заяві. Як наголошують прихильники уряду, коаліція демократичних сил у Верховній Раді не допустить перегляду укладених «газових» угод, не дозволить ставити під загрозу енергетичну безпеку України та створювати напруження у відносинах з Росією.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG