Спеціальні потреби

Турчинов прогнозує хаос і військові дії в Україні


Економічна криза в Україні входить у стадію, за якою – хаос і кров на вулицях. Принаймні такої думки дотримується перший віце-прем’єр Олександр Турчинов. Свої апокаліптичні пророцтва урядовець оприлюднив на колегії МВС, і вони не призначалися для сторонніх вух. Пресу заздалегідь відпровадили із залу, однак про те, що діялося за зачиненими дверима, таки вдалося дізнатися кореспондентові газети «КомерсантЪ-Украина». Докладний звіт про п’ятничну закриту колегію силовиків видання оприлюднило у понеділок 9 лютого.

Виступаючи перед керівництвом МВС, Турчинов пов’язав наступну стадію світової кризи з буцімто невідворотним крахом долара. Як він заявив, «Хаос, що насувається, неможливо зупинити без сильної влади. І стрижнем цієї влади в усіх країнах є МВС». За його словами, «першою реакцією певної частини населення на серйозні проблеми буде бажання вирішити їх у незаконний спосіб. І ось на цьому етапі ми повинні поставити заслін», – закликав урядовець. Як стверджує видання, Турчинов застеріг силовиків: «З усією відповідальністю вам заявляю: ми перебуваємо в умовах трагедії, що насувається, в умовах військових дій».

«Праву руку» Юлії Тимошенко підтримав міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Газета наводить слова міністра на колегії МВС: «Ми справді входимо в особливий режим життя країни. В першу чергу через економіку, в другу – через вибори, що наближаються». Луценко закликав силовиків діяти за законом і подолати в собі страх політичних звинувачень. «Указ номер один – забути про політику. Плювати, що скажуть про нас завтра! Діяти за законом і нічого не боятися!», – цитує головного міліціянта «КомерсантЪ-Украина».

У парі з похмурими прогнозами, що їх урядовці воліють озвучувати за зачиненими дверима, ідуть офіційні цифри статистики. Кількість безробітних в Україні уже добігає мільйона. Про це повідомила на брифінгу 9 лютого заступник глави Секретаріату президента Марина Ставнійчук. Як вона заявила, станом на 30 січня у центрах зайнятості офіційно зареєстровано 930 тисяч осіб. Причому тенденції росту безробіття такі, що, за словами Ставнійчук, «не дають надій на краще».

Початок тижня приніс також невтішні звістки з банківського фронту. Національний банк України повідомив, що його валові міжнародні резерви у січні зменшились на понад 8%, тобто майже на 3 мільярди доларів і становлять тепер близько 29 мільярдів доларів США. У повідомленні НБУ мовиться також про чергове зменшення банківських вкладів населення: за минулий місяць вони «схудли» на понад 600 мільйонів у доларовому еквіваленті і становлять сьогодні трохи більше 13 мільярдів доларів США.

Не додало оптимізму щодо перспектив банківської системи і рішення НБУ ввести тимчасову адміністрацію до чергового проблемного банку. Цього разу «гасити пожежу» довелося у банку «Київ». Утім, намітилась і протилежна тенденція: у понеділок Нацбанк заявив про свій намір вивести тимчасову адміністрацію з «Промінвестбанку». Фінансовий стан цієї установи вже начебто відновлено, і ПІБ готовий запрацювати в нормальному режимі.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG