Спеціальні потреби

Адміністрація США закликає автовиробників виготовляти економні авто


Барак Обама почав переглядати закони та розпорядження, що були прийняті за адміністрації Буша і стосувалися питань захисту навколишнього середовища. Серед іншого він хоче стимулювати американських автовиробників випускати машини, що споживають значно менше пального, ніж сучасні. Обама також видав Міністерству охорони навколишнього середовища розпорядження переглянути запити від більш ніж десяти американських штатів, які просять дозволу встановити нові, жорсткіші стандарти щодо об'єму викинутих автомобілями газів в атмосферу.

Президент Обама заявив, що Америка мусить більше працювати над виробництвом чистої і відновлювальної енергії. За його словами, залежність США від закордонної нафти є однією з найбільш серйозних загроз для нації:

«Це збагачує диктаторів, дає гроші на розробку атомних технологій і фінансує обидві сторони нашої боротьби проти тероризму. Це ставить американців в залежність від цін на нафту, не дозволяє розвиватися новим технологіям і робить США не конкурентоспроможними в світі».

Обама наразі ініціює перегляд законів, які забороняють окремим штатам встановлювати жорсткіші стандарти емісії автомобільних газів. Він також дав розпорядження Міністерству транспорту стимулювати автовиробників вже за два роки представити більш економні моделі авто:

«Підвищення заощадливості наших авто – це однин з основних кроків як можна перервати це замкнуте коло залежності від іноземної нафти. Це також допоможе новим технологіям розвинутися так, щоби наша автоіндустрія могла конкурувати з іншими автовиробниками світу».

Такий крок дозволив би Каліфорнії та іншим штатам встановлювати власні, дещо жорсткіші ліміти на викиди чадних газів в атмосферу, що свого часу не дозволяв зробити президент Джордж Буш. Тепер Обама зазначає, що федеральний уряд мусить працювати разом, а не наперекір місцевим урядам, щоби зменшити викиди газів.

Ініціативи Обами, привітала влада Каліфорнії, яка давно домагаєтсья високих екологічних стандартів у свому штаті. Каліфорнія прагне вже до 2016-го року зменшити викиди автомобільних газів в атмосферу на 30%. Втім, захисники автовиробників висловлюють занепокоєння тим, що це нововведення призведе до підвищення цін на машини.

Президент Обама каже, якщо американські авто будуть споживати на 40% менше пального, це дозволить країні щодня економити більше двох мільйонів барелів нафти. А це майже стільки, скільки Америка сьогодні імпортує з Перської затоки.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG