Спеціальні потреби

Обама лобіює в Кoнгресі власний план порятунку економіки


Президент Барак Обама проводить інтенсивні зустрічі з бізнесменами та конгресменами відносно запропонованого ним пакету порятунку національної економіки. Вже до кінця тижня законодавці мають розпочати дебати щодо його майбутньої долі. Поки що єдності думок на Капітолійські гірці відносно пропозиції президента нема.

У намаганні переконати республіканців у Конгресі затвердити пакет економічного порятунку Президент Обама грає на наболілому:

«Американський народ очікує дій. Вони хочуть, щоб ми запровадили механізм, який би повернув їм робочі місця, створив сприятливий інвестиційний клімат, забезпечив нашу енергетичну незалежність у довготривалій перспективі, відновив систему охорони здоров’я, освіти та відбудував інфраструктуру. Вони хочуть, щоб все це було зроблено зважено».

Республіканці у Палаті Представників нарікають, що спікер Ненсі Пелосі та демократична більшість не достатньо прислухаються до їх позицій. Втім лідер республіканської меншості Джон Бейнер запевнив, що його колеги таки знайдуть спільну мову з президентом:

«Ніякої політичної боротьби у Вашингтоні не відбувається, відбувається нормальний діалог. І добре, що президент активно бере у ньому участь».

На нарадах за закритими дверима серед іншого обговорювалось питання безробіття у світлі останньої хвилі масових скорочень, оголошених одночасно кількома великими компаніями. Президент наполягає, що лише термінове прийняття пакету порятунку зможе запобігти ситуації, коли показники можуть перевалити за 10%. Піднімалось також питання скорочення податків. Однак поки що виглядає, що більшість республіканців вважають, що президент пропонує недостатньо, аби зменшити податки для людей. Конгресмен-республіканець Майк Пенс каже, що єдине, до чого призведе прийняття цього пакету – це розширення уряду та збільшення бюджетного боргу.

Втім, Барак Обама готовий відстоювати свою позицію: «Я не розраховую на стовідсоткову підтримку від моїх колег. Однак я сподіваюсь, що ми зможемо зашили політику осторонь та подбати про добробут американського народу».

Тим часом дебати ведуться на фоні найвищих за останні 15 років показників безробіття – 7,2%. Індекс же споживацької довіри у січні впав до рекордно низької позначки за всю історію його вимірювання.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG