Спеціальні потреби

Обама просить у Конгресу 825 мільярдів доларів


Барак Обама закликав Конгрес діяти якомога швидше і затвердити його новий пакет стимулювання американської економіки вартістю у 825 мільярдів доларів. І хоча обидві палати Конгресу контролюють зараз демократи, які вже заявили, що підтримають план Обами, президенту необхідно, щоб його програму підтримали і республіканці.

Захищаючи перед Конгресом свій багатомільярдний план порятунку економіки, Барак Обама одразу після своєї інавгурації скликав двопартійну нараду. Після того Обама звернувся за підтримкою безпосередньо до американського народу у своєму першому щотижневому зверненні на посаді президента:

«Якщо ми не будемо діяти рішуче і швидко, поганий стан економіки може стати набагато гіршим».

Знаючи, що чимало конгресменів критикують запропонований план, Барак Обама пояснив людям деякі його деталі:

«Ми подвоїмо наші можливості з видобутку альтернативної енергії вітру, сонця, біопалива протягом наступних трьох років».

Крім того, план передбачає побудову п’яти тисяч кілометрів електроліній, щоб доставляти цю енергію споживачу. Гарантує медичну страхівку восьми мільйонам американців, які не можуть її собі дозволити. У плані також передбачено кошти на модернізацію десяти тисяч шкіл і розвиток швидкісного інтернету в країні. Все це заради створення мільйонів нових робочих місць і навчання висококваліфікованого персоналу.

Втім професор політології універсиету Вірджинії Лері Сабато має певні застереження:

«Це з одного боку є планом стимулювання економіки, а з іншого – перелік мрій демократів. Як правило, президенти не отримують від Конгресу трильйон доларів на витрати протягом всього терміну. А Обама хоче отримати ці гроші вже в перший місяць свого президентства».

Республіканці вже продемонстрували, що план Обами їх не дуже влаштовує. Проект плану був затверджений сенатським комітетом без жодного голосу республіканця. Лідер республіканської меншості Джон Бейнер зазначив:

«На жаль, трильйонний план витрат, підтриманий демократами у Конгресі, битком набитий урядовими проектами і програмами – більшість з яких не забезпечать негайного покращення для нашої економіки».

Деякі із заходів стосовно безробіття, медичного страхування і допомоги місцевим урядам вплинуть на економіку вже цього року. Але результат дії інших буде видно не скоро.

Обіцяючи відкритість усього процесу використання грошей, Обама каже, що інформація про усі проекти, усіх підрядників і кількість задіяних людей буде оприлюднена на веб-сторінці Білого дому.

XS
SM
MD
LG