Поки у Києві, Москві та Брюсселі з'ясовують хто винен у газовому конфлікті, у середу зранку багато жителів Європи країн знову прокинулись без тепла. Щонайменше 15 європейських країн уже 14 днів страждають від повної або часткової зупинки подачі газу з Росії. Поки політики сперечаються, пересічним жителям щодня доводиться на собі відчувати результати кризи.
Якщо жителі Белграда страждають від холоду, у Боснії влада Сараєво запаслась десятьма тоннами нафти для обігріву житла. Менеджер електростанції Сараєво Суад Зельковік не втрачає оптимізму:
«Ми можемо запевнити людей, що ми маємо альтернативне паливо і ми можемо сказати з оптимізмом, що ніхто не замерзне».
Водночас усюди у Європі сотні підприємств були вимушені припинити роботу, у зв'язку з відсутністю газопостачання, а у роздрібній торгівлі різко зросла кількість продажу електричних обігрівачів. Ніхто на сьогодні не може сказати, як довго Європі ще доведеться жити без газу.
У середу чиновники Євросоюзу попередили про юридичні кроки як проти «Газпрому», так і проти «Нафтогазу». Тим часом український Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко переконує, що газ, який повинен надходити з Росії до Європи, не подається під належним тиском і тому його не можливо перекачувати:
«Україна не затримує подачу російського газу у Європу. Росія це робить одноособово, і як тільки подача газу буде відновлена, Україна без сумніву виконає свої зобов'язання як транзитер».
Російські ж посадовці продовжують заявляти, що в усьому винна Україна і не припиняють політичних спекуляцій навколо кризи.
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1