Спеціальні потреби

Банкіри мають десять днів на стабілізацію курсу гривні


Віктор Ющенко дав банкірам 10 днів на стабілізацію курсу гривні. Президент України звинуватив також Прем’єр-міністра Юлію Тимошенко у спробах втягнути банки в політику, спровокувавши в країні фінансовий хаос. Свою відповідь Юлія Тимошенко готує для вечірнього телеефіру у п’ятницю.

Гривня пригальмувала у своєму стрімкому падінні. Якщо ще вчора її співвідношення до долара сягнуло рекордних одного до десяти, то вже сьогодні маятник гойднувся в інший бік. Вітчизняна валюта пішла різко вгору: у п’ятницю на міжбанківському ринку за долар давали 8,25 - 8,40 гривні, а в обмінниках ціна «зеленого» впала до 7 - 7,50.

А тим часом Віктор Ющенко дав банкірам 10 днів на те, щоб застабілізувати курс гривні. Таку вимогу Президент України озвучив на нараді з керівниками фінансових установ у п’ятницю. «У вас є 10 днів, щоб спільними зусиллями Нацбанку і комерційних банків відновити стабілізацію курсу», – сказав глава держави.

На нараді президент застеріг також від втягування банківської системи у політику, назвавши це «одним з найбільших ризиків для ситуації в країні». Відповідаючи на висунуте напередодні звинувачення прем’єрки у тому, буцімто Нацбанк під прикриттям президентського Секретаріату проводить спекуляції на валютному ринку, Ющенко заявив:

«Ще одна така заява прем’єр-міністра – і ми матимем серйозні проблеми в кожному банку і в Центральному банку».

Президент закликав банкірів не зважати на будь-які політичні заяви, а своїй «запеклій союзниці» порадив «не гратися в листопад 17-го року» і не «мутити воду».

Глава держави назвав також «інформаційною атакою» повідомлення деяких ЗМІ про те, що в Нацбанку не залишилося валютних резервів, і доручив Службі безпеки України з’ясувати, хто поширює цю неправдиву інформацію.

Пізніше цього ж дня президент, коментуючи фінансову ситуацію в державі, заявив: політичні маніпуляції, до яких вдалася Тимошенко, загрожували країні фінансовим хаосом.

«Тільки завдяки жорстким фаховим діям вдалося втримати контроль над ситуацією, хоча й запізно. Ця вина цілком і повністю лежить на Національному банку України і Кабінеті міністрів України», – заявив Ющенко, слова якого цитує прес-секретар глави держави Ірина Ванникова.

Президент висловив також задоволення позитивною динамікою курсу гривні, яка спостерігалась у п’ятницю, і зажадав від правоохоронних органів продовжити розпочаті перевірки у банківській сфері та жорстко покарати тих, хто займався спекуляціями.

А тим часом Юлія Тимошенко у п’ятницю ввечері відстоюватиме власне бачення того, «хто винен» і «що робити» з економікою країни. Прем’єр-міністр стане гостем спецвипуску популярного політичного ток-шоу «Шустер Live» на телеканалі «Україна». Анонсована тема програми сформульована у формі запитання: «Чи є вихід?».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG