Спеціальні потреби

Губернатор штату Іллінойс не поспішає у відставку


Триває слідство у справі губернатора штату Іліннойс, який намагався продати місце у Сенаті США звільнене новообраним президентом. Сам Барак Обама запевняє, що проведене його командою внутрішнє розслідування не виявило контактів з губернатором Блаґоєвічем стосовно сенаторського крісла. Рода Блаґоєвіча заарештували та відпустили під заставу минулого тижня за звинуваченнями в корупції. Він продовжує виконувати обов’язки губернатора Іліннойсу. Законодавці штату намагаються знайти шлях усунути Благоєвіча від влади.

Втім сам губернатор продовжує грати у мовчанку. Досі він не сказав нічого конкретного щодо своїх намірів подавати у відставку чи ні:

«Я не можу дочекатися, коли матиму справжню розмову з вами, однак для цього має бути відповідне місце та час, і незабаром ми повідомимо вам, коли і де це станеться».

У понеділок законодавці штату зробили перший крок, щоб усунути губернатора від влади. Вони вирішили створити спеціальну комісію, яка б зайнялась процесом імпічменту. До складу комісії, яка має визначити чи достатньо у законодавців підстав для імпічменту губернатора, увійшли представники обох партій. Адвокат Блаґоєвіча каже, що його клієнт має намір дати опір будь-яким намаганням усунути його з посади.

Тим часом генеральний прокурор Іллінойсу Ліса Медіґан звернулася до Верховного суду штату з проханням усунути Блаґоєвіча з посади та визнати його невідповідним для державної служби.

Делікатна сторона справи – наскільки зачіпає скандал новобраного президента Барака Обаму. Його адвокати не забарились та вже представили докази того, що ні Обама, ні його команда не мали ніяких розмов з нинішнім губернатором щодо кандидата на звільнене сенаторське крісло.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG