Спеціальні потреби

БЮТ, НУ-НС і Блок Литвина підписали коаліційну угоду


В Україні нарешті є парламентська коаліція. Усі формальності пройдені, і під коаліційною угодою «трьох» стоять усі необхідні підписи. Від БЮТ документ підписав лідер фракції Іван Кириленко, від НУ-НС – заступник лідера фракції Борис Тарасюк і від Блоку Литвина – щойно обраний фракційним лідером Ігор Шаров.

Новому союзу дали ім’я «Коаліція національного розвитку, стабільності та порядку», повідомив на церемонії підписання угоди в парламенті нунсівець Борис Тарасюк:

«Щасливий з приводу того, що три демократичні фракції українського парламенту підписали і погодили угоду про створення коаліції, яка носить назву Національний розвиток, стабільність і порядок».

Тепер головне – як цей корабель попливе, – наголосив бютівець Іван Кириленко:

«Тепер головне питання – функціонування коаліції. Функціонування коаліції в залі це голоси, 226 і більше по кожному законопроекту. Поки що… Бог нам у цьому допомагає. Поки що навіть за непопулярні закони ми голосуємо абсолютною більшістю парламенту».

Втім, урочисте освячення «троїстого союзу» трохи затьмарили деякі супутні обставини. Так, Тарасюк підписав угоду не від усього НУ-НС, а лише від частини – 37 з 72 членів фракції. Крім того, грюкнув дверима лідер фракції В’ячеслав Кириленко – на знак незгоди з рішенням однопартійців він склав свої повноваження. Кириленко заявив, що будь-яка угода з Юлією Тимошенко дешевша за папір, на якому написана, і що жоден пункт цієї угоди не буде виконаний. Слідом за лідером фракції НУ-НС у відставку подав і його заступник Роман Зварич. Він назвав «дебільним» рішення «Нашої України – Народної самооборони» вступити до коаліції з БЮТ і Блоком Литвина. «Я не можу очолювати дебільну фракцію», – додав Зварич.

А у президента на факт підписання коаліційної угоди взагалі відреагували порадою змінити прем’єра. Як застеріг на брифінгу у вівторок заступник глави президентського секретаріату Роман Безсмертний, зі створенням парламентської коаліції очікувана стабілізація в країні не настане. А тому рано радіти, доки Тимошенко при кермі, – заявив Безсмертний:

«Справа не в парламенті і не в коаліціях. Справа в уряді, а точніше, в прем’єр-міністрі. Треба міняти склад уряду і зрозуміло, що треба, щоб був інший прем’єр-міністр».

Втім, у президента є для новоствореної коаліції і добра новина. Ющенко не розпускатиме парламент. Про це повідомила депутат від НУ-НС Ксенія Ляпіна. Як вона пояснила, у першому півріччі це недоцільно, бо розгортатиметься економічна криза, а у другому півріччі неможливо, бо за півроку до президентських виборів глава держави втрачає право оголошувати дострокові вибори Ради.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG