Спеціальні потреби

Сенат США оприлюднив звіт про порушення прав полонених


Сенат Сполучених Штатів оприлюднив звіт у справі порушень прав полонених американськими військовими. У документі говориться, що політика військового керівництва Пентагону призвела до випадків знущяння над полоненими у Ґвантанамо та в’язницях в інших частинах світу.

Керівництво Пентагону, включно з колишнім міністром оборони США Дональдом Рамсфельдом, дозволяло застосування агресивних методів допитів, говориться у звіті сенатського комітету. Втім речник Рамсфельда назвав звинувачення безпідставними.

Сенатор Демократ Карл Левін, співголова комітету з питань збройних сил назвав безсовісним перекладання вищим начальством вини за знущання над в’язнями на простих солдатів. За словами Левіна, звіт комітету, спроба встановити правду з надією відновити репутацію Америки, визнавши її помилки. До критики приєднався і член комітету республіканець Джон Маккейн, який був полоненим під час В’єтнамської війни, про що нагадує шрам на його обличчі. Він назвав неприйнятним використання Сполученими Штатами методів допиту до яких вдаються їх вороги.

Гучні справи знущання над полоненими не лише завдали шкоди іміджу США у світі, але і ускладнили процес засудження в’язнів. Адже інформація добута під час допитів із застосуванням жорстких методів не може бути прийнята американськими судами. Саме тому Адміністрація Буша започаткувала систему військових трибуналів у в’язниці Ґванатнамо. Однак критики називають це несправедливим і вважають, що в’язнів треба судити в американських судах.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG